Darko Jorgić v finalu Lime

Drugi športi 25. Avg 20247:39 0 komentarjev
Darko Jorgić

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić se je uvrstil v finale turnirja WTT contender v Limi z nagradnim skladom 80.000 dolarjev. Hrastničan je bil v polfinalu boljši od Tajvanca Feng Yi-Hsina, 56. igralca na svetovni lestvici. Jorgić, ki je drugi nosilec turnirja, je po odločnem boju slavil s 3:1 v nizih.

Znan je tudi nasprotnik Jorgića v boju za naslov zmagovalca tega turnirja v Peruju v moški posamični konkurenci. Šestindvajsetletnega slovenskega igralca čaka Nemec Patrick Franziska, sicer 11. igralec na svetovni lestvici.

Dvaintridesetletni Franziska, prvi nosilec turnirja, si je priboril vstopnico za finale, ko je premagal Tajvanca Huang Yan-Chenga s 3:0 v nizih.

Hrastničan je v svojem prvem nastopu po olimpijskih igrah v Parizu v uvodnem krogu zlomil odpor pet let mlajšega Japonca Ryoichija Yoshiyamo (3:2). V osmini finala je Slovenec s 3:1 premagal Francoza Estebana Dorra.

Jorgić, ki na svetovni lestvici zaseda 19. mesto, je nato v četrtfinalu gladko s 3:0 odpravil še 21-letnega Nemca Kaya Stumperja.