NFL: Simultanka v Dallasu, Cowboys plačali visoko ceno

Ameriški nogomet 12. Sep 202212:55 0 komentarjev

Čakanja na ligo NFL je konec. Prva nedelja nove sezone ni bila dolgočasna, še posebej v Nashvillu. New York Giants so se veselili zmage nad Tennessee Titans, Minnesota je odpravila razglašene Green Bay Packers. Videli smo dva podaljška, Indianapolis in Houston pa sta se klub dodatkom času razšla brez zmagovalca. Dallas Cowboys so izgubili proti Tampa Bay Buccaneersom in ob porazu plačali še visok davek.

V zadnji četrtini tekme Dallas Cowboys – Tampa Bay Buccaneers je podajalec Dak Prescott predčasno zapustil igro, saj naj bi utrpel poškodbo desnega palca. “Dak bo odsoten nekaj časa. Potreboval bo operacijo, kako dolgo bo odsoten pa bomo vedeli v naslednjih dneh,” je po tekmi povedal Jerry Jones.

To je seveda hud udarec za Dallas, ki si je pred sezono obetal veliko, sedaj pa vsaj za nekaj tednov ostal brez začetnega podajalca. Njegove čevlje bo skušal kar najboljše zapolniti Cooper Rush, a ga ne čaka lahka naloga — vsi trije divizijski tekmeci so v prvem tednu vpisali zmago.

Prescott pred poškodbo ni ravno blestel: 29 poskusov podaj, 14 zaključenih žog za 134 jardov, vrgel je tudi prestreženo podajo. “Seveda je zelo frustrirajoče, da se zgodi kaj takega,” po tekmi razočaranja ni mogel skriti Jones. Zaskrbljujoča je bila sicer tudi predstava Dallasa. V napadu jim ni steklo, žoga se ni pomikala po igrišču. Tampa je dirigirala ritem igre in si prednost priborila z zadetimi prostimi streli na gol. Za edini touchdown na tekmi je poskrbela naveza Tom Brady-Mike Evans, kar je zadostovalo za zmago Buccaneersov. Brady in Bucs so torej še drugič zapored na prvi tekmi sezone ugnali Dallas in uspešno otvorili (najverjetneje) zadnjo sezono Bradyja v ligi NFL.

Napeto je bilo v Tennesseeju, kjer so domači ob polčasu vodili s 13:0. Napad New York Giants je bil v prvem delu ekstremno zaspan; v šestih posestih so zbrali le 131 jardov, a brez doseženih točk. V drugem delu se je napad prebudil: najprej je touchdown dosegel Saquon Barkley, nato pa je Daniel Jones z globoko podajo našel Sterlinga Sheparda.

Titans so nato ponovno prešli v vodstvo, a razpoloženi Barkley je nato Newyorčane vrnil v igro. Najprej jih je popeljal do linije enega jarda, od koder je nato Jones našel fullbacka Chrisa Myaricka. Novi trener Giantsov Brian Daboll je bil odločen za zmago, Giants pa so posest za dve točki uspešno pretvorili. Na drugi strani je bila naloga Titansov jasna—osvojiti dober položaj za strel na gol. Žogo so v zadnji minuti uspešno premikali po igrišču in prišli do ugodnega položaja za strel na gol, a je Randy Bullock zgrešil 47 jardov dolg strel. Giants so tako prišli do zmage v prvem tednu prvič po sezoni 2016.

Manjše presenečenje je uspelo Chicago Bearsom, ki so na razmočenem terenu opravili s San Francisco 49ers. Podajalec 49ers, ki mu je bilo krmilo napada zaupano letos poletí, se na deževnem Soldier Field ni znašel najbolje in že se pojavljajo špekulacije, da bi se na mesto prvega podajalca utegnil vrniti Jimmy Garoppolo.

Z razočaranjem so sezono začeli Green Bay Packers. Na gostovanju v Minnesoti so jih z učinkovitim napadom spodrezali Vikingi. Z devetimi ujetimi žogami za 181 jardov in dva touchdowna je blestel Justin Jefferson. Edini touchdown za Packerse je dosegel tekač AJ Dillon, lovilci Packersov pa so na čelu z Aaron Rodgersom pokazali zaskrbljujočo predstavo.

Napeto je bilo tudi v Cincinnatiju. Obramba Steelersov je namreč že v prvem polčasu močno pritisnila na napad Bengalsov, kar se je poznalo tako na statistiki (tri prestrežene podaje in ena izgubljena žoga) kot na rezultatu—Steelers so po prvih 30 minutah vodili s 17:6. Lanski finalisti Super Bowla so se nato v drugem delu le prebudili, izsilili podaljšek in bili blizu boljšemu izkupičku, a je JaMarr Chase z žogo v končni coni stopil izven igrišča. Tekmo je vsega pet sekund pred koncem podaljška s 53 jardov dolgim strelom odločil Chris Boswell.

Podaljšek se je igral tudi v Houstonu, a so se Texans in Indianapolis Colts razšli brez zmagovalca. Za ekipami divizije AFC jug ni najboljši dan, saj nihče ni proslavil image, čeprav sta dve ekipi igrali med seboj.

Spodbudno so sezono začeli Miami Dolphins, ki so ugnali New England Patriots. Slednji so imeli obilico težav z izgubljenimi žogami, kar so Dolphins znali izkoristiti, izjemno veliko optimizma pa navijačem Dolphinsov vliva tudi t. I. play calling Mika McDanielsa. Razigran je bil Tyreek Hill, najbolj zveneča okrepitev Dolphinsov: osem ujetih žog, 94 jardov.

Izjemno se je znašla tudi Hillova nekdanja ekipa. Kansas City Chiefs so brez težav demolirali bledo Arizono. Tesneje je bilo v Detroitu, kjer so domači Lions gostom iz Philadelphie neprestano dihali za ovratnik, a so na koncu morali priznati premoč Eaglesom.