NHL: Toronto melje naprej, Carolina premagala Florido

Drugi športi 2. Mar 202110:27 > 10:35 0 komentarjev
Photo by Claus Andersen/Getty Images

Hokejisti Toronto Maple Leafs ostajajo prva ekipa lige NHL. Tokrat so na derbiju scupe Scotia North v gosteh s 3:0 premagali Edmonton Oilers. Znova je blestel vratar Toronta Michael Hutchinson, ki je za šesti shutout v karieri zaustavil 31 strelov.

Morgan Rielly in William Nylander sta vsak dosegla po gol in podajo, enkrat pa je bil natančen še Zach Hyman.

V vratih Edmontona je začel Mikko Koskinen, ki pa je po prvih 10 strelih kar trikrat klonil, zato ga je na začetku druge tretjine zamenjal Mike Smith. Slednji je tekmo končal s 13 obrambami.

Toronto je še drugič zapored igral brez mladega zvezdnika Austona Matthewsa, ki okreva po poškodbi zapestja.

Nov obračun Toronta in Edmontona je na sporedu v sredo.

Florida tokrat poražena

V noči na torek je bila na delu tudi druga ekipa lige Florida Panthers, ki je doma po podaljšku z 2:3 izgubila proti Carolina Huricanes. Florida vseeno ostaja na čelu skupine Discover Central.

Gol za zmago gostov in za popoln preobrat Caroline je po 1:59 minute podaljšanje igre dosegel češki zvezdnik Martin Nečas.

Ligo NHL lahko spremljate samo na Sportklubu.