Potočar in Čopar tik pod stopničkami

Drugi športi 1. Sep 202420:26 0 komentarjev
Luka Potočar. FOTO: Profimedia.

Slovenski športni plezalec Luka Potočar je v finalu kombinacije športnega plezanja balvani in težavnost na evropskem prvenstvu v Villarsu v Švici osvojil četrto mesto. Za 22-letnega Jeseničana je to druga najboljša uvrstitev na evropskih prvenstvih, potem ko je pred dvema letoma v Münchnu osvojil srebrno kolajno v težavnosti.

Na svojih premiernih olimpijskih igrah 16. v kombinaciji je imel po nastopu v Parizu kar nekaj težav s formo. Se je pa na zadnji tekmi, moškem finalu kombinacije, s katerim se je končalo prvenstvo stare celine, le zbral in presenetljivo dobro nastopil v prvem delu današnjega finala, ko je na balvanih, ki niso njegova močnejša disciplina, z dvema osvojenima vrhovoma zasedel začasno drugo mesto.

V drugem delu finala, v težavnosti, je z višino 44+ prevzel vodstvo, a so bili na startu še trije tekmovalci, ki so izboljšali dosežek slovenskega plezalca. Pred Potočarja so se uvrstili Švicarja Jonas Utelli in Sascha Lehmann, sobotni zmagovalec težavnosti kot samostojne discipline, in Francoz Sam Avezou, ki je balvanskemu zlatu in srebru v težavnosti dodal še zlato v kombinaciji.

Potočar je imel po dveh rundah finala izkupiček 127,8 točke, Utelli 133,3 točke, Lehmann 136,2 točke in Avezou 183,8 točke.

V ženskem finalu kombinacije je slavila Italijanka Laura Rogora. Slovenska športna plezalka Sara Čopar je osvojila četrto mesto, Lucija Tarkuš pa je slovenske nastope v nedeljskem finalu zaokrožila na šestem mestu.

Čopar je EP končala z dvema četrtima mestoma, četrta je bila tudi v težavnosti kot samostojni disciplini. Potočar je bil peti, Lana Skušek pa osma.