Slovenca na EP blizu kolajn

Drugi športi 31. Avg 202422:54 0 komentarjev
Luka Potočar

Slovenski športni plezalec Luka Potočar je v finalu težavnosti na evropskem prvenstvu v švicarskem Villarsu kljub nekaj težavam v smeri zasedel peto mesto. Naslov evropskega prvaka je pripadel domačinu Saschi Lehmannu. Pred tem je do četrtega mesta posegla Sara Čopar.

Za 22-letnega Jeseničana je to druga najboljša uvrstitev na evropskih prvenstvih v tej disciplini, potem ko je pred dvema letoma v Münchnu osvojil srebrno kolajno.

Na olimpijskih igrah 16. v kombinaciji je imel v Villarsu ogromno težav že pri nekaj začetnih prijemih. Tudi v nadaljevanju se v smeri ni znašel najbolje, a je vseeno nadaljeval pot proti vrhu.

Za slovenskega plezalca, sicer zmagovalca skupnega seštevka svetovnega pokala v sezoni 2022, so se težave nadaljevale tudi sredi smeri, ko je precej otresal boleče roke. Vseeno se je Jeseničan vzpenjal, a mu je po začetnih težavah zmanjkovalo tudi časa. Iz smeri je padel pri oprimku 37+.

Pred tem je v steni v Villarsu do četrtega mesta v težavnosti posegla Sara Čopar. Na balvanih je bil četrti tudi Anže Peharc, šesta pa je bila v tej disciplini Katja Debevec.

V nedeljo bo na sporedu še kombinacija balvani/težavnost. Od Slovencev bodo nastopili Luka Potočar v moški ter Sara Čopar in Lucija Tarkuš v ženski konkurenci.