Tri Slovenke v polfinalu balvanov

Drugi športi 27. Avg 202422:45 0 komentarjev
Katja Debevec
Katja Debevec; Foto: profimedia

Po plezalcih so kvalifikacije na balvanih na evropskem prvenstvu v Villarsu opravile še plezalke. V odsotnosti Janje Garnbret in Mie Krampl so se med polfinalistke prebile Katja Debevec, Lucija Tarkuš in Sara Čopar.

Katja Debevec je kvalifikacije končala z delitvijo 17. mesta, potem ko je do vrha preplezala dve od petih balvanskih smeri. Tarkuš in Čopar, ki sta prav tako do vrha preplezali dva balvana, sta končali na 19. oziroma 23. mestu. Od Slovenk je v kvalifikacijah, ki jih je s štirimi vrhovi dobila Ukrajinka Jevgenija Kazbekova, obstala le Julija Kruder z 29. mestom.

Pred tem je v moški konkurenci Anže Peharc v kvalifikacijah zasedel prvo mesto v svoji skupini in se zanesljivo uvrstil v polfinale. To je uspelo še Timoteju Romšaku.

Sedemindvajsetletni Peharc je v drugi skupini tekmovalcev premagal štiri balvanske probleme, le na tretjem mu ni uspelo priti do vrha. To je bilo vseeno dovolj za prvo mesto po kvalifikacijah.

V prvi skupini je bil najboljši Britanec Maximillian Milne, ki je preplezal vseh pet balvanov in se prav tako s prvega mesta podaja v polfinale.

Skozi kvalifikacijsko sito se je poleg Tržičana prebil tudi Romšak, ki je v drugi skupini tekmovalcev prišel do vrha treh balvanskih smeri, druga in četrta pa sta predstavljali prevelik zalogaj. Vseeno je končal na 12. mestu in si za las zagotovil polfinale najboljših 24 plezalcev.

Prekratka sta bila Gregor Vezonik s tremi vrhovi v drugi skupini in Luka Potočar z dvema osvojenima vrhoma. Zasedla sta 15. oziroma 19. mesto v svojih skupinah oziroma skupno 29. in 37. V prvi skupini je bil 21. Zan Lovenjak Sudar, ki je preplezal dva od petih balvanov in na 41. mestu ostal brez polfinala.

Polfinale in finale v obeh konkurencah na balvanih bosta v petek.

V težavnosti bodo v sredo od 11. ure od Slovenk nastopile Lana Skušek, Lucija Tarkuš, Sara Čopar in Vita Lukan, od Slovencev pa Luka Potočar, Milan Preskar, Martin Bergant in Lovro Črep. Polfinale in finale v tej disciplini bo v soboto.

V nedeljo za konec EP v švicarskem Villarsu sledi še kombinacija balvani/težavnost.