Sijajen uspeh Tirška na paraolimpijskih igrah

Drugi športi 30. Avg 202416:58 2 komentarja
Gorazd Tiršek je osvojil zlato kolajno.

Slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Parizu osvojil zlato medaljo z zračno puško stoje v kategoriji R4. Za najuspešnejšega člana slovenske ekipe v Parizu je to že peta medalja na igrah v karieri, a prva zlata.

Tiršek je v predtekmovanju osvojil šesto mesto in si tako zagotovil nastop med osmerico, ki si zagotovi boje za medalje.

V finalu je nato streljal zelo zanesljivo, se kmalu prebil na četrto mesto in nato že med tiste, ki dobijo medalje. V boju na izločanje se je z mirnimi nastopi, ustrelil je tudi 10,7 in 10,8, prebil vse do odločilnega boja za zlato z domačinom Tangyuem de la Forestom.

V zadnjih dveh strelih je bil spet natančnejši in na koncu zmagal z 0,2 kroga prednosti. Dosežek 253,3 v finalu pa je tudi nov paraolimpijski rekord.

Bron je dobil Korejec Huntae Seo.

Disciplina zračna puška stoje je sicer Tirškova najmočnejša; v njej si je pristreljal tri od štirih paraolimpijskih medalj v karieri, drugi je bil tako v Londonu 2012, Riu 2016 kot v Tokiu pred tremi leti. Eno bronasto medaljo ima še v disciplini zračna puška leže R5 iz Tokia pred tremi leti.