Benjamin Savšek do olimpijske vstopnice

Drugi športi 8. Jun 202413:03 0 komentarjev
Benjamin Savšek

Kanuist Benjamin Savšek, olimpijski prvak v slalomu na divjih vodah, je na drugi tekmi svetovnega pokala v Pragi zasedel drugo mesto. Bil je edini slovenski finalist, kar pomeni, da je bil v internem dvoboju boljši od Luke Božiča in si je s tem zagotovil tudi olimpijski nastop v Parizu.

Božič je v kvalifikacijah zasedel 15. mesto, evropski prvak in zmagovalec prve tekme svetovnega pokala v Augsburgu Žiga Lin Hočevar se je tokrat moral zadovoljiti s 17. mestom. Obema je uvrstitev v finale preprečila napaka, dotik vrat oziroma dve kazenski sekundi.

Ti si je v kvalifikacijah prislužil tudi Savšek, a je bil na progi hitrejši, v finale je prišel kot deveti. V finalu je bil še za odtenek hitrejši, tudi napake ni storil, tako da je na koncu uvrstil na stopničke, prehitel ga je le domačin Jiri Prskavec. Tretji je bil Francoz Nicolas Gestin.

Med kanuistkami Slovenija v finalu ni imela svoje predstavnice. Alja Kozorog je zasedla 22., Lea Novak 24., Eva Alina Hočevar pa 35. mesto.

Zmagala je domačinka Eva Satkova pred Avstralko Jessico Fox in Nemko Andreo Herzog.