Dvojna evropska krona mladih slovenskih kanuistov

Drugi športi 18. Avg 202421:31 0 komentarjev
ZigaLinHocevar

Zadnji dan evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Krakovu je slovenska reprezentanca dobila še štiri kolajne. Žiga Lin Hočevar je postal mladinski prvak v kanuju, nato pa dodal še bron v krosu. Prvakinja do 23 let v kanuju je postala Eva Alina Hočevar, kanuist Matej Trojanšek pa je bil tretji med mladinci.

Eva Alina Hočevar je z naslovom evropske prvakinje dopolnila letošnjo zbirko odličij z največjih tekmovanj še s posamičnim zlatom v konkurenci mlajših članic. Že v soboto se je veselila brona v kajaku, na julijskem svetovnem prvenstvu do 23 let pa je osvojila srebro v kajaku in bron v kanuju. Že maja je na članskem evropskem prvenstvu v Ljubljani postala ekipna evropska prvakinja med kajakašicami in dodala ekipno srebrno kolajno v kanuju.

Tokrat je finalno vožnjo zaključila z veliko prednostjo treh sekund pred najbližjimi zasledovalkami. Na drugo mesto se je uvrstila Britanka Ellis Miller, tretja pa je bila Slovakinja Emanuela Luknarova. Sara Belingar in Asja Jug sta obstali v polfinalu, prva na 22., druga pa na 24. mestu.

Nekaj minut kasneje je Žiga Lin Hočevar priveslal do manjkajočega naslova evropskega prvaka. Sedemnajstletnik, ki je letos postal tudi članski evropski prvak v kanuju, je zmagal kljub dvema dotikoma. Julija je blestel na mladinskem svetovnem prvenstvu na Slovaškem, kjer je osvojil zlato tako v kajaku kot v kanuju, obakrat je za njim zaostal Francoz Martin Cornu, ki je bil drugi tudi tokrat. Hočevar je v petek z Jušem Javornikom in Nejcem Polenčičem postal ekipni evropski prvak v kanuju do 23 let, v soboto pa se je veselil srebra v mladinski konkurenci kajakašev.

Tudi Francoz Martin Cornu je v cilj prišel s štirimi kazenskimi sekundami, na drugem mestu pa je za Hočevarjem zaostal za nekaj več kot tri sekunde. S tem navdušenja v slovenski ekipi še zdaleč ni bilo konec, saj je do bronaste kolajne med mladinci priveslal kanuist Matej Trojanšek. Za Hočevarjem je zaostal za tri sekunde in pol ter prišel do največjega uspeha dosedanje športne poti. V polfinalu je bil Matic Ličen 23.

Ob koncu tekmovalnega sporeda je Žiga Lin Hočevar poskrbel za še eno kolajno, in sicer bronasto v mladinskem kajakaškem krosu. Pred njim sta se zvrstila Slovak Filip Duda in Čeh Jachym Burger.

V finalu kanuistk mladink je tekmovala Naja Pinterič in po dveh dotikih osvojila končno sedmo mesto. Ema Lampič je prvenstvo zaključila na 17. mestu, Lea Senica pa je bila 19.

V konkurenci kanuistov do 23 let je finale minil brez slovenskega predstavnika. Juš Javornik je bil 19., Tit Šenk 25., Nejc Polenčič pa 30.

V izločilnih bojih kajakaškega krosa je nastopila tudi mladinka Naja Pinterič, ki pa je po napaki obstala v četrtfinalu in osvojila končno 14. mesto.

Prihodnje leto bo evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane gostil Solkan.