Jeseničani celinski pokal začeli z zmago

Hokej 18. Okt 202418:44 0 komentarjev
Jesenice - Sisak

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so turnir drugega kroga celinskega pokala, ki ga gosti južnotirolski klub Ritten v Klobensteinu, začeli z zmago. V prvi tekmi skupine C so premagali Sisak s 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). V soboto bo jeseniški tekmec ukrajinski Sokol Kijev, v nedeljo pa še domači Ritten. V nadaljevanje vodi le prvo mesto.

Na Južnem Tirolskem so jeseniški tekmeci v drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju znanca iz alpske lige Sisak in Ritten ter ukrajinski Sokol. Železarji so turnir dobro začeli, čeprav so se s hrvaškim klubom namučili podobno kot pred mesecem dni v alpski ligi, ko so ga premagali šele po podaljšku.

Danes je po prvi tretjini brez zadetkov za jeseniško vodstvo poskrbel Gregor Koblar takoj na začetku druge, vodstvo so Jeseničani zadržali do 32. minute, ko je Sisak izenačil.

V tej tretjini so Jeseničani pet minut igrali z igralcem manj, potem ko je Jack Lyons dobil petminutno kazen in še disciplinsko kazen zaradi udarca tekmeca v glavo. A Sisak prednosti ni izkoristil, v zadnjem delu pa je Martin Bohinc v 58. minuti spet poskrbel za vodstvo slovenske ekipe. Sisak je imel ob koncu zaradi kazni igralca manj, a je vseeno tvegal brez vratarja, kar je nekaj sekund pred koncem izkoristil Žiga Urukalo in zadel za končnih 3:1.

V drugi skupini D na tej stopnji tekmovanja se v Latviji merili domači Mogo, madžarski Ferencvaros, romunska Corona Brasov in litovska Energija Elektrenai.

Zmagovalec jeseniške skupine C se bo uvrstil v tretji krog v skupino E, kjer so že slovaški klub Vlci Žilina kot gostitelj ter kazahstanski Arlan in valižanski Cardiff. Zmagovalec skupne D pa bo napredoval v skupino F z gostiteljem danskim Aalborgom, poljskimi Katovicami in francoskim klubom Bruleurs de Loups.

Ta del tekmovanja bo potekal med 15. in 17. novembrom, zaključni turnir pa bo na sporedu med 16. in 19. januarjem naslednje leto. Nanj se bosta uvrstili po dve najboljši ekipi iz skupin E in F.

Jeseničani bodo v soboto ob 16. uri igrali s Sokolom, zadnji dan pa ob 20. uri še z Rittnom.

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti