Jeseničani zmagovitega niza niso podaljšali na deset

Alpska liga 14. Okt 202122:42 > 22:44 1 komentar

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili z avstrijsko ekipo Zell am See s 4:5 (1:1, 1:2, 2:2).

Jeseničani so do današnje tekme nanizali devet zmag v regionalnem tekmovanju in se učvrstili na vrhu lestvice. Za nameček pa so v torek v prestižnem obračunu državnega prvenstva premagali še večne tekmece iz Ljubljane, ki so v Podmežaklo prišli v najmočnejši postavi.

Izhodišče pred današnjim obračunom je bilo tako dobro, a se je zmagoviti niz vendarle končal. Z ekipo s sredine lestvice, ki jo vodi slovenski strateg Jaka Avgustinčič, nekoč pomočnik Nika Zupančiča pri Jesenicah, so sicer gostje dobro začeli, za vodstvo je poskrbel Žiga Urukalo, potem pa so domači povedli z 2:1 in po izenačenju Eetuja Eloja v 27. minuti do konca druge tretjine še s 3:2.

Ko je Zell am See v 48. minuti prišel do povišanja vodstva na 4:2, so so železarji znašli v težkem položaju. A jim je uspelo skorajda še enkrat spremeniti potek tekme. Prišli so že do izenačenja, potem ko je najprej z igralcem več zadel Urukalo, Sašo Rajsar pa je v 58. minuti poskrbel za 4:4. Toda zadnji gol na tekmi so 51 sekund pred koncem dosegli domači in tako Jeseničanom zadali prvi poraz v ligi po 11. septembru.

Jeseničane v nedeljo čaka še tekma v Val Gardeni, potem pa bodo imeli v regionalnem tekmovanju premor, saj bodo naslednji teden nastopili na turnirju celinskega pokala v Franciji.