Kolorado v konferenčnem finalu pobegnil na 3:0 v zmagah

Hokej 5. Jun 20227:36 > 7:47 0 komentarjev
Colorado Avalanche
Colorado Avalanche (Foto: Ron Chenoy-USA TODAY Sports)

Hokejisti zasedbe Colorado Avalanche so zmagali tudi na tretji tekmi v finalu zahodne konference severnoameriške lige NHL ter v boju na štiri zmage proti kanadski ekipi Edmonton Oilers povedli s 3:0 v zmagah. V konferenčnem finalu vzhoda New York Rangers vodijo z 2:0 proti dvakratnim branilcem naslova hokejistom Tampe Bay Lightning.

#related-news_0

Edmonton je na tretji tekmi konferenčnega finala na domačem ledu dvorane Rogers Place povedel že po 38 sekundah z golom Connorja McDavida. A so v nadaljevanju na ledu zagospodarili člani zasedbe iz Kolorada.

Valerij Ničuškin je dosegel dva gola, za izenačenje v 17. minuti in za vodstvo 2:1 v peti minuti druge tretjine, pri obeh zadetkih je s podajama sodeloval Devon Toews. Naftarji so prek Ryana McLeoda prišli do izenačenja 2:2 v osmi minuti tretje tretjine.

A je to bil račun brez krčmarja. Do podaljška ni prišlo. Najprej je zadel J.T. Compher v 13. minuti zadnje tretjine za vodstvo 3:2, končni izid 4:2 pa je postavil Mikko Rantanen z zadetkom v nebranjen gol 30 sekund pred koncem tekme.

Vratar Colorada Pavel Francouz je tokrat zaustavil 27 strelov domačih na gol, vratar gostov Mike Smith pa je zbral kar 39 obramb.

Zaključni plošček v torek zjutraj

Edmonton, ki je v prvem krogu izločil Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja s 4:3, je v polfinalu zahodne konference s 4:1 odpravil Calgary. Avalanche pa je na poti do polfinala lige NBA izločil Nashville s 4:0 in St. Louis Blues s 4:2.

Kolorado bo imel prvi zaključni plošček za napredovanje v veliki finale lige NHL že na tekmi, ki bo v torek v zgodnjih jutranjih urah po slovenskem času. Hokejisti iz Kolorada lovijo svoj tretji naslov prvaka lige NHL, potem ko so Stanleyjev pokal osvojili v letih 1996 in 2001.

Z novim zmagoslavjem bi Avalanche, ki je zmagal na prvih dveh tekmah v Denverju, napredoval in se v zadnjem krogu pomeril z branilcem naslova Tampa Bay Lightning ali z New York Rangersi za krono.

Zasedba Colorada je postala prvo moštvo po Los Angeles Kingsih leta 2011, ki je zmagala na svojih prvih šestih gostujočih tekmah v končnici lige NHL.