Kopitar rekorder franšize, kralji doma z dolgimi nosovi

Hokej 5. Apr 20227:16 > 7:21 0 komentarjev

Los Angeles Kings so sinoči doma z izidom 2:3 izgubili obrčaun zahodne konference proti ekipi Calgary Flames. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je pri obeh zadetkih kraljev prispeval podajo.

S tema dvema podajama ima slovenski hokejist v tekoči sezoni tako že 61 točk in je daleč pred vsemi soigralci.

Hrušičan je zbral 18 zadetkov in kar 43 podaj, a tokrat mu v Crypto.com Areni s kolegi ni uspelo poraziti plamenov, je pa Kopitar prišel do posebnega mejnika.

Že 13. v karieri je tekom rednega dela zbral vsaj 60 točk in s tem potolkel dosedanji rekord franšize Kings, ki si ga je z 12 tovrstnimi sezonami lastil Marcel Dionne.

Za Kings je tokrat oba zadetka prispeval Adrian Kempe, oba so kralji dosegli v prvem delu srečanja, najprej za izenačenje in potem povsem ob koncu tretjine za 2:1.

Kot se je kasneje izkazalo, je dvoboj odločila nezbranost domačih sredi druge tretjine, ko sta v razmaku minute in petih sekund za kanadsko ekipo v polno merila Elias Lindhölm in junak srečanja z dvema zadetkoma Johnny Gaudreau. V zadnji tretjini sta mreži mirovali.

Kings so pred zadnjim mesecem rednega dela na petem mestu zahodne konference, kar bi jih seveda pripeljalo v končnico, a imajo kar nekaj zasledovalcev. Naslednji izziv za kalifornijsko ekipo prihaja v noči na petek, ko doma gostijo Edmonton.