Kopitar s soigralci umiril morske pse

Hokej 25. Okt 20247:21 0 komentarjev
(SP)U.S.-LOS ANGELES-NHL-SAN JOSE SHARKS-KINGS

Los Angeles Kings so sinoči v ligi NHL zabeležili novo zmago. V kalifornijskem obračunu so kralji s 3:2 porazili ekipo San Jose Sharks. S tem so se Kings po grdem porazu z Vegasom vrnili na zmagovalna pota.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je na ledu tokrat preživel 19 minut. To je bila sploh prva tekma franšize Kings doma v novi sezoni.

Srečanje je bilo praktično odločeno že po prvih 20 minutah, ko so kralji povedli s 3:0. Dvakrat je v polno merila kanadska okrepitev v prestopnem roku, Warren Foegele.

Sharks so v drugi tretjini najprej znižali, točno minuto pred koncem pa v domačih vrstah povzročili paniko, ko so zadeli z igralcem več na ledu. Zmaga je vseeno ostala v Crypto.com Areni.

Kings imajo po osmih tekmah v ligi NHL zdaj polovični izkupiček 4-4, naslednja preizkušnja pa jih čaka že jutri zvečer po slovenskem času, ko v domači dvorani ob 22. uri gostijo novopečene člane tekmovanja, moštvo Utaha.