Kopitarjevi kralji v Seattlu klonili po podaljšku

Hokej 20. Nov 20227:11 0 komentarjev
Anže Kopitar in vratar Jonathan Quick. Foto: Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v Seattlu z moštvom Kraken izgubili po podaljšku, bilo je 2:3.

Slovenski kapetan gostov Anže Kopitar v slabih 20 minutah na ledu ni dosegel točke, sprožil je en strel na vrata domačih. Srečanje je po dveh minutah in 23 sekundah dodatnega dela odločil Jordan Eberle.

Kralji, ki so izgubili drugo tekmo zapored, bodo naslednjič igrali v noči na sredo po slovenskem časi, ko bodo gostili New York Rangers. Kings so kljub porazu z dodatno točko, ki jo je prinesel podaljšek, drugi v pacifiški skupini za Vegasom in tretji na zahodnem delu, pred njimi je še Dallas, ki ima na čelu centralne skupine prav tako 24 točk. Los Angeles je v celotni ligi šesti, pred tretjim Vegasom (28) sta še vodilni ekipi vzhodnega dela Boston (32) in New Jersey (31).

Sicer pa sta vodilni ekipi posameznih konferenc različno zaključili večer. Boston, ki vodi na vzhodu, je doma brez posebnih težav ugnal Chicago, vodilni z zahoda Vegas pa je v gosteh po podaljšku klonil proti Edmontonu.