Volkovi drugič v tednu dni, tokrat tesneje, boljši od zmajev

Hokej 30. Okt 202220:25 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 15. kroga lige ICEHL izgubili s Pustertalom z 2:4 (0:1, 1:2, 1:1).

Ljubljanski hokejisti so danes doživeli tretji poraz v nizu in drugega proti južnotirolski ekipi, čeprav so bili tokrat precej bližje uspehu kot pred tednom dni v Tivoliju.

Takrat je po najslabši predstavi zeleno-belih v sezoni, ko jim ni šlo od rok prav nič, Pustertal slavil kar s 7:0. Ljubljančani so bili nato na naslednji tekmi proti Dunajčanom blizu vsaj točki, a so izgubili tesno s 3:4.

Danes je prva polovica tekme kazala, da se bo vsaj delno ponovila tivolska zgodba, Pustertal je namreč nadziral potek tekme in dosegal gole ob igri z igralcem več, elementu, ki Ljubljančanom letos nikakor ne steče. Gostitelji pa so v prvem delu na ta način zadeli enkrat, v drugi pa povišali na 2:0.

Ko je nato le minuto za drugim golom domača ekipa ob izenačenih močeh na ledu zadela še tretjič, je bila gostujoča zasedba že v velikih težavah. A za kanček upanja je nato poskrbel Miha Beričič, ki je v 32. minuti poslal odbiti plošček za hrbet Joshue Sholla.

V zadnjem delu so tako gostje napadali za vsaj gol priključka in ga tudi dosegli. Sicer ne iz edinega “power-playa” na tekmi, je pa v 52. minuti Luka Kalan spretno potisnil plošček med bližnjo vratnico in vratarjem v mrežo.

V zadnjih minutah so tako zeleno-beli lovili izenačenje, v zadnjih dveh minutah tudi brez vratarja Žana Usa. A tveganje ni obrodilo sadov, domači pa so z zadetkom na prazna vrata potrdili zmago.

“Moja ekipa se je zelo borila. Glede volje in želje jim nimam kaj očitati, igrali smo na pravi način. Pustertal je bil lačen zmage, a je bila tekma petih proti petim zelo izenačena. Odločila sta dva gola, ki so jih domači dosegli ob powerplayu,” je po tekmi dejal trener Olimpije Mitja Šivic.

Z njegovimi besedami se je strinjal tudi napadalec Nik Simšič: “Zelo težka tekma proti močnemu nasprotniku. Razliko je naredila igra z igralcem več. V igri pet na pet smo bili izenačeni, manj dobri pa ob enemu igralcu manj. V zaključku smo zgrešili nekaj odbitkov za izenačenje.”

Naslednja postaja v ligi ICEHL bo za Ljubljančane Asiago, kjer bo tekma 1. novembra.