Veliko zmag in veliko točk, toda …

Hokej 6. Okt 202411:00 0 komentarjev
HK Olimpija Ljubljana Karhula

Za hokejisti Olimpije je najuspešnejši start v sezono lige ICE, potem ko so petkovem porazu v Innsbrucku strnili vrste in v soboto slavili pri lanskem trnu v peti - Vorarlbergu. Ljubljančani dokazujejo, da imajo visokoleteči cilji kluba trdne temelje.

Ljubljanska zasedba je več kot uspešno odprla novo sezono v razširjenem avstrijskem prvenstvu. Na šestih tekmah je zbrala pet zmag, s 14 osvojenimi točkami pa so zmaji pred nedeljskimi večernimi tekmami na drugem mestu lestvice. Pred njimi je le neporaženi Gradec.

Olimpija je s tem presegla svojo statistiko iz sezone 2021/22, ko je na uvodnih šestih tekmah štirikrat zmagala, v bolj pozni jeseni in v začetku zime pa je bila nato nekaj časa celo vodilna ekipa lige. Takrat je zeleno-belim dva poraza v prvih petih obračunih prizadejal Innsbruck, ki je tudi tokrat preprečil stoodstotni niz.

Toda Ljubljančani so se po petkovem porazu brez danega gola (0:3) na Tirolskem uspešno pobrali in se že v soboto vrnili na zmagovite tirnice. “Za nami je zahtevna tekma. Začeli smo zelo dobro, v prvi tretjini smo bili močni, čeprav smo igrali že v soboto. V lanski sezoni smo imeli dan po gostovanju v Innsbrucku tukaj vedno težave. Očitno smo zdaj nekaj storili prav, saj smo bili v prvih 20 minutah res dobri,” je po zmagi proti Pioneers Vorarlberg razlagal trener Olimpije Upi Karhula.

Pioneers Vorarlberg - Olimpija

Prav moštvo iz Feldkircha je bilo lani za Olimpijo velik trn v peti, saj zmaji proti njim niso osvojili niti točke. “V drugi tretjini je bila domača ekipa boljša, pritiskali so na nas, mi pa smo se dobro branili. V tretjem delu smo uspešno ubranili njihov power-play, nato smo nadzirali tekmo. Dobra zmaga za nas,” je o tekmi še razlagal finski trener. Zadovoljen, da je moštvo po prvem porazu v sezoni pokazalo karakter in se dobro znašlo tudi brez Kalea Kerbashiana, ki bo zaradi poškodbe odsoten več kot mesec dni.

Olimpija bo naslednjič na delu v petek, ko v goste v Tivoli prihaja Bolzano, dva dni pozneje pa še Gradec, ki je trenutno še neporažen. “Za nami je dober start, tega ne morem zanikati. Veliko zmag in veliko točk. Moram pa reči, da se mi po prvih tednih liga zdi precej bolj izenačena kot lani ali v prejšnjih sezonah. Vsak lahko premaga vsakega. Upajmo, da ostane tako zanimivo,” se novih izzivov v ligi ICE veseli Karhula.

Upi Karhula

Standings provided by Sofascore

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti