Tudi Kralji se po ničli vračajo v igro

Hokej 9. Maj 20227:04 > 7:09 0 komentarjev
Največ zaslug za tokratno zmago Kraljev ima Jonathan Quick, ki se ni pustil premagati. Foto: Guliverimage

V vseh štirih serijah končnice lige NHL, katere tekme smo spremljali ponoči, je izid v zmagah po izenačen na 2:2. Najpomembnejša novica za slovensko javnost je, da je med njimi tudi obračun med Los Angelesom Anžeta Kopitarja, ki je tokrat s 4:0 ugnal Edmonton.

Za hokejisti iz Los Angelesa je nekaj napornih dni. Prvi nastop v končnici po štirih letih so Kralji proti višjepostavljenemu Edmontonu odlično odprli in ga na uvodni tekmi v gosteh presenetili (4:3). A sledila sta manj uspešna nastopa franšize iz Los Angelesa, najprej so v gosteh izgubili z 0:6, kar šest golov v korist tekmeca pa je bila razlika tudi ob selitvi v domačo dvorano (8:2).

No, Crypto.com Arena (nekdanji Staples Center) je bil tokrat vendarle srečen kraj. Največ zaslug za to ima vratar Jonathan Quick, ki je tokrat zaustavil vseh 30 strelov Kanadčanov. Na drugi strani je Mike Smith ob kar 46 poskusih Los Angelesa klonil štirikrat, Kings pa so se tako vrnili v serijo in izenačili na 2:2 v zmagah.

Pot do tokratnega uspeha so tlakovali že v prvi tretjini, ko sta v 9. oziroma 15. minuti zadela Trevor Moore in Troy Stecher. Izid 2:0 je na semaforju svetil tudi pred zadnjimi 20 minutami, ko je z dvema goloma (zadnjim v prazno mrežo) slavje domačih potrdil Carl Grundstrom. Kapetan Anže Kopitar je tokrat na ledu preživel 23 minut in 36 sekund, v statistiko pa se je vpisal s tremi streli na gol in dvema kazenskima minutama.

Serija se zdaj ponovno seli v Kanado, kjer bodo Oilers peto tekmo gostili v noči na sredo po slovenskem času.

Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce. Foto: Guliverimage

Tampa se ne predaja

Po štirih tekmah je razmerje izenačeno tudi v ostalih treh serijah, ki so bile na sporedu v noči na ponedeljek. Boston je kljub dvema vodstvoma Caroline dvakrat izenačil, nato pa sam prišel do zmage s 5:2. Do zmage z enakim izidom je prišel St. Louis, ob drugem slavju proti Minnesoti sta po dvakrat zadela David Perron in Jordan Kyrou.

Najvišjo zmago večera pa so navijači videli na Floridi. Aktualni prvaki lige so se proti Torontu po tretji tekmi že drugič znašli v zaostanku v seriji, znova pa so izenačili. Tokrat so Kanadčane premagali s 7:3. Med strelce se je pri Strelah vpisalo kar šest različnih igralcev, dva zadetka je dosegel le Ross Colton.