Štiri tekme, štirje podaljški in čudovit hokejski večer

Liga NHL 18. Apr 20177:26 > 7:31
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

V noči iz ponedeljka na torek so najbojši hokejisti na svetu odigrali štiri tekmi in vse so končale po podaljških.

Boston Bruinsi so doma pričakali Senatorje iz Ottawe, ki so na težkem gostovanju uspeli znižati zaostanek v seriji na 2:1, potem ko so slavili s 4:3.

Senatorji so povedli z 2:0 v prvi tretjini z goloma Mika Hoffmana in Dericka Brasarda, a v le nekaj manj kot štirih munutah igre v drugi tretjini je Hoffman zadel še drugič za udobno vodstvo s 3:0.

Boston je hitro znal odgovoriti, potem ko sta ekspresno v polno zadela Noel Acciari in David Backes, še nekaj minut kasneje, pa je za popoln povratek v igro zadel David Pastrnak.

V tretji tretjini zadetkov ni bilo več, v podaljšku pa je po šestih minutah igre zmago za Ottawo prinesel Bobby Ryan, ki je zadel z igralcem več na ledu.

Toronto Maple Leafsi so izkoristili domačo ledeno ploskvo in v seriji proti Washingtonu povedli z 2:1, prav tako po podaljških.

Prva tretjina se je zaključila z rezultatom 2:1 za Washington, saj sta v polno zadela Nicklas Backstrom in Alex Ovečkin, za Toronto pa je zabil Auston Matthews.

Druga tretjina je bila preslikava prve, le da je tokrat ekipa Toronta ta del tekme dobila z 2:1. Nazem Kadri in William Nylander sta zadela za kanadsko moštvo, za hokejiste iz prestolnice ZDA pa Evgenij Kuznetsov.

Zadnja tretjina je minila brez doseženega gola, za to pa ga je že v 2. minuti podaljška za Maple Leafse dosegel Tyler Bozak.

Nashville Predatorsi so v seriji proti Chicagu povedli s 3:0, potem ko so tretjo tekmo dobili s 3:2. Blackhawksi so vodili (Rasmussen in Kane) v drugi tretjini, a je Forsberg z dvema sijajnima zadetkoma Predatorjem prinesel podaljške. Šele v 17. minuti podaljška je tekmo za domače hokejiste dobil Kevin Fiala.

S 3:0 v seriji pa vodij tudi hokejisti Anaheima, ki so do nove zmage prišli na težkem gostovanju v Calgaryju.

Domači so pred tretjo tretjino vodili s 4:2, a po zadetkih Nata Thompsona in Shee Theodoreja, je Anaheim uspel izenačiti rezultat le dobri dve minuti pred koncem rednega dela tekme.

Samo 90 sekund podaljška je bilo dovolj za Duckse, saj je v polno zadel Corey Perry in svojo ekipo približal le na zmago od uvrstitve v naslednji krog končnice.