NHL: Pingvini in Predatorji že v drugem krogu končnice

Liga NHL 21. Apr 20175:22 > 5:47
Getty Images, Gregory Shamus

V noči iz četrtka na petek so bile v Ligi NHL odigrane štiri tekme končnice, napredovanja pa so se veselili hokejisti Pittsburgh Pingvinov in Nashvilla Predatorjev. Prvi so doma s 5:2 premagali Columbus in napredovali s skupnim izidom 4:1, drugi so s 4:0 v zmagah odpihnili Chicago.

Aktualni branilci naslova prvaka v Ligi NHL, hokejisti ekipe Pittsburgh Penguins, so na peti tekmi premagali moštvo Blue Jackets s 5:2 in tako napredovali s skupnim izidom 4:1. Zmagovalce Stanleyjevega pokala iz pretekle sezone zdaj čaka boljši iz duela med Washingtonom in Torontom, kjer je trenutno rezultat v seriji 2:2.

Pittsburgh je sicer tokrat na polovici druge tretjine vodil že s 3:0, potem ko sta se med strelce vpisala Phil Kessel in Bryan Rust dvakrat, Columbus pa se je uspel vrniti z zadetkoma Williama Carlssona in Boona Jennerja ob koncu druge tretjine. Zmago domačim pa sta nato v zadnjem delu igre zagotovila Sidney Crosby in Scott Wilson.

Nashville pa je z “metlo” končal Chicagovo udejstvovanje v letošnji končnici Lige NHL. Ekipa iz Tenesseeja je to tekmo dobila s 3:1, vpašanje zmagovalca pa je bilo odločeno šele v zadnji tretjini. V prvi namreč gledalci niso videli zadetkov, v drugi pa je prednost Predatorjev prinesel Roma Josi.

Švicar je zadel tudi v drugi tretjini, vmes je gol dosegel še Colton Sissons. Šele Jonathan Toews je zabil prvi gol za goste, toda vprašanje zmagovalca je rešil Viktor Arvidsson dve minuti pred koncem zadnje tretjine. Predatorji zdaj čakajo na zmagovalca dvoboja med St. Louisom in Minnesoto. St. Louis vodi s 3:1 v zmagah.

NY Rangers so premagali Montreal v gosteh s 3:2 po podaljšku, tako da v seriji zdaj vodijo s 3:2.

Edmonton pa je povedel s 3:2 v seriji proti San Jose Sharksom, prav tako po zmagi v podaljšku (4:3).