Kopitar spet klonil po podaljških

Liga NHL 29. Dec 20179:09 > 9:14
Getty Images

V derbiju z vrha zahodne konference v ligi NHL, sta se pomerili ekipi Los Angeles Kings in Vegas Golden Knights. Hokejisti iz igralniške prestolnice so kralje uspeli premagati šele po podaljških, Anže Kopitar pa tokrat ni bi med točkami.

Zlati Vitezi iz Las Vegasa so v tem trenutku ena najbolj vročih ekip v ligi NHL, kar so dokazali tudi na gostovanju pri Anžetu Kopitarju in kraljev v Staples Centru. Tekma je bila od prve minute sila izenačena, zato ni bilo čudno, da so odločali podaljški. Kralji so v letošnji sezoni izgubili že kar pet tekkem po podaljških in tako na mizi pustili kar 10 točk, ki bi jih v tem obdobju postavilo na sam vrh lige NHL.

Vitezi so po podaljšku slavili s 3:2, junak večera pa je bil David Perron, ki je zadel po 90 sekundah dodatne igre v podaljšku.

V rednem delu tekme sta za goste, letos novince v tekmovanju za Stanleyjev pokal, zadela Brendan Leipsic in Jonathan Marchessault, vratar Marc-Andre Fleury pa je zaustavil 26 strelov proti svojim vratom.

Pri kraljih sta gola v razprodani domači dvorani dosegla Drew Doughty in Marian Gaborik, Jonathan Quick pa je zbral 36 obramb. Kapetan kraljev Kopitar je v slabih 25 minutah na ledu ostal brez točke, zbral je en strel proti vratom tekmecev.