Blue Jacketsi in Sharksi vodijo z 2:1

Liga NHL 1. Maj 20195:53 > 5:57
Kirk Irwin/Getty Images

Columbus Blue Jackets so na tretji tekmi polfinala Vzhoda premagali Boston Bruins z 2:1. Logan Couture je s hat-trickom poskrbel za zmago Sharksov proti Coloradu.

Columbus je odigral zgodovinsko prvo tekmo serije drugega kroga končnice pred domačimi navijači. Pred letošnjo sezono namreč še nikoli niso preskočili prve ovire v končnici. Junak zmage je bil vratar Sergej Bobrovsky, ki je obranil 36 strelov Bostona. Bobrovsky je v primerjavi z rednim delom sezone močno dvignil nivo svoje igre in to se pozna tudi na rezultatih Columbusa.

Boone Jenner in Matt Duchene sta dosegla zadetka za domače, Jake DeBrusk je dosegel edini zadetek za Bruinse.

Naslednji dvoboj se igra v četrtek.

Blue Jacketsi so v prvem krogu končnice s 4:0 ‘pometli’ z najboljšo ekipo rednega dela Tampo Bay Lightning.

San Jose Sharks so slavili v gosteh proti Coloradu s 4:2 in v seriji povedli z 2:1.

Junak zmage je bil napadalec gostov Logan Couture, ki je dosegel hat-trick, od tega je dva zadetka zabil v zadnjih 8 minutah, ko je njegova ekipa prišla do odločilne prednosti.

Sharksi so že vodili z 2:0, Colorado je v zadnji tretjini uspel izenačiti, a v ključnih minutah jim je zmanjkalo sape in zbranosti.