NHL: Kopitarjev gol in podaja žal premalo

Liga NHL 8. Dec 20197:16 > 7:19
Getty Images

Anže Kopitar je ponoči onstran luže gostoval pri Calgaryju. Svoje Kingse je popeljal v vodstvo z 1:0, za končno zmago pa ni zadoščalo niti vodstvo kraljev z 2:0, saj so do končne zmage s 4:3 prišli domači.

Los Angeles Kingsi z Anžetom Kopitarjem so ponoči igrali pri Calgaryju. V vodstvo z 1:0 jih je v 12. minuti popeljal prav Anže s svojim 11. golom letos. Tri minute kasneje (15′) je Doughty povišal na 2:0. Pri golu Doughtyja se je pod 19. asistenco v letošnji sezoni podpisal Anže Kopitar. V končnici prve tretjine (19′) je Lučić zaostanek znižal na 1:2.

Na začetku druge tretjine je izid na 2:2 izenačil Rinaldo (3′), Calgary pa je v vodstvo s 3:2 popeljal Monahan (12′).

V uvodu zadnjega dela igre je Calgary najprej povišal vodstvo na 4:2, ko je v polno zadel Dube (2′), štiri minute kasneje (6′) pa je zaostanek znižal Roy, ki je postavil tudi končni rezultat srečanja.

Kingsi ostajajo pri 11-ih zmagah, na svoj račun so vpisali še 20. poraz v letošnji sezoni in so na zadnjem 15. mestu Zahodne konference.