Florida po dolgem času do zmage v Los Angelesu

Liga NHL 19. Feb 20179:53 > 10:00
Getty Images

Hokejisti Floride z zmago v Staples Centru s 3:2 uspešno nadaljujejo gostujočo turnejo. Mož odločitve na tekmi z Los Angelesom je bil Aleksander Barkov.

Trenutek odločitve smo videli le 15 sekund po začetku igre v zadnji tretjini. Takrat je nadarjeni Finec Aleksander Barkov na sredini prišel do ploščka, se otresel treh domačih hokejistov in z bekhendom povsem z desne plošček spravil mimo Petra Budaja.

Florida je tako na turneji petih gostovanj prišla do četrte zmage. V Los Angelesu so Panterji nazadnje slavili daljnega 27. novembra 2002. Za Kralje je to bil četrti poraz na zadnjih petih srečanjih. Anže Kopitar je na ledu prebil skoraj 19 minut, trikrat streljal na gol, a ni vpisal nobene točke. Za domače sta zadela Dwight King in Tanner Pearson, preostala zadetka za Panterje pa sta dosegla Jonathan Huberdeau in Jussi Jokinen. V gostujočih vratih se je izkazal Robert Luongo, ki je zbral kar 33 obramb, Budaj je na drugi strani ustavil 22 strelov.