Calgary v podaljšku strl odpor vodilnega Colorada

Hokej 6. Mar 20227:32 > 11:17 0 komentarjev

Ekipa Calgary Flames je v severnoameriški hokejski ligi NHL na gostovanju premagala Colorado Avalanche, po podaljšku je bilo 4:3. Colorado je s 85 točkami ostal vodilna ekipa lige, Calgary pa je osmi in obenem vodi v pacifiški skupini. V njej je druga ekipa Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja.

Calgaryju je zmago po 37 sekundah podaljša zagotovil Johnny Gaudreau, pred tem pa so za zmagovalce zadeli še Elias Lindholm, ki je bil dvakrat uspešen v uvodni tretjini, in Erik Gudbranson.

“To je zelo pomembna zmaga. Tekmec doma igra zelo dobro, zato smo vedeli, da nam bo težko, a smo bili na koncu uspešni,” je dejal junak obračuna Gaudreau.

Pri poražencih je svoj 30. gol v sezoni dosegel Gabriel Landeskog, vratarja Dana Vladarja, ki je zbral 33 obramb, pa sta premagala še Andre Burakovsky in Nathan MacKinnon, ki je v drugi tretjini izenačil na 3:3.

Od vodilnih ekip lige je bila spet uspešna Florida, ki je na domačem ledu s 6:2 ugnala Detroit. Dvakrat se je med strelce vpisal mladi Finec Anton Lundell, gostitelji pa so zmagovalca rešili že po dveh tretjinah, po katerih so vodili s 6:1. Florida je na lestvici prehitela Tampo in na vzhodu zaostaja le za Carolino.

Kar sedem točk Schmaltza

Še bolj prepričljiv kot Florida je bil tokrat Nashville, ki je bil v gosteh od San Joseja boljši kar z izidom 8:0, dva gola je prispeval Michalel McCarron. Osem golov je dosegla tudi Arrizona, z 8:5 je ugnala Ottawo. Blestel je Nick Schmaltz, ki je v statistiko vpisal sedem točk za dva gola in pet podaj.

V zadnjih desetih letih sedem točk na tekmi ni dosegel nihče, zadnji s podobnim dosežkom, dosegel je še točko več, je bil februarja 2012 napadalec Edmontona Sam Gagner, na obračunu s Chicagom je dosegel po štiri gole in podaje. Dva gola in dve podaji so uspeli tudi Schmaltzovem soigralcu Claytonu Kellerju.

Rus Aleks Ovečkin je pri zmagi Washingtona s 5:2 proti Seattlu spet zatresel mrežo in dosegel svoj 764. gol v ligi, tako da samo še za dva zaostaja za tretjim najboljšim strelcem vseh časov Čehom Jaromirjem Jagrom. Golu je dodal še dve asistenci, z dvema goloma pa se je izkazal njegov soigralec Conor Sheary, ki je s tem presegel mejo 100 golov v karieri.

Auston Matthews je spet dosegel dva gola, s katerima je prevzel vodstvo najboljših strelcev lige, toda njegov Toronto je s 4:6 izgubil domači dvoboj z Vancouvrom. To je bil njegov poraz na njunih medsebojnih tekmah po letu 2011 in 13 zmagah. S tremi goli so si gosti zmago zagotovili v zadnji tretjini.

Chicago se nikakor ne more znebiti kompleksa gostovanja v Philadelphiji, izgubil je že 16 zapovrstjo. Tokrat 3:4, v zadnji tretjini ga je gol Cama Atkinsona, njegov drugi na tekmi. Boston je niz šestih gostovanj končal s peto zaporedno zmago, po streljanju kazenskih strelov, pri katerih je bil uspešen le Čeh David Pastrnak, je ugnal Columbus, kateremu je podaljšek in s tem točko tri sekunde pred koncem rednega dela zagotovil Pastrnakov rojak Jakub Voraček.

Kralji bodo nocoj ob 19. uri po slovenskem času gostovali pri ekipi Buffalo Sabres.