Dobra in slaba novica za Anžeta Kopitarja

Hokej 30. Sep 202414:27 0 komentarjev
Anže Kopitar

Iz tabora hokejskega moštva Los Angeles Kings pred začetkom nove sezone severnoameriške lige NHL prihajajo nič kaj spodbudne novice. Minulo sredo se je na pripravljalni tekmi proti Vegas Golden Knights poškodoval izkušeni branilec Drew Doughty. Gre za hujšo poškodbo gležnja, ki bo zahtevala operacijo, poroča ameriška mreža ESPN.

Drew Doughty si je zlomil levi gleženj na pripravljalni tekmi, na kateri so bili kralji s 3:2 boljši od zlatih vitezov. Dobitnik pokala Norris leta 2016 je v prvi tretjini nerodno priletel v ogrado.

“Nihče ne želi, da bi bil Drew odsoten dlje časa, a to je zdaj žalostna realnost in s tem se bomo morali sprijazniti,” je novinarjem dejal slovenski center in kapetan kraljev Anže Kopitar.

Vse od svoje prve sezone 2008/09 Doughty sodi med najboljše igralce kalifornijske zasedbe. V minuli sezoni je nastopil na vseh 82 tekmah. Doughty je lani dosegel 15 golov in drugo sezono po vrsti končal s 50 točkami ter skupno petič dosegel mejo 50 točk.

V povprečju je imel skoraj pet minut več na ledu kot njegov naslednji najbližji soigralec Matt Roy, ki je zapustil Kalifornijce kot prost igralec.

Drew Doughty
Drew Doughty. Foto: Profimedia

Kralji so nazadnje osvojili Stanleyjev pokal v sezoni 2013/14. Zasedba iz Los Angelesa je pred oktobrskim začetkom sezone elitne lige odigrala tri pripravljalne tekme. Na prvi proti novincu Utahu je doživela poraz po podaljšku, nato je ob poškodbi Doughtyja premagala Vegas ter nazadnje v soboto še Anaheim Ducks. V postavi proti račkom je bil tudi Kopitar, ki je sodeloval pri vseh treh zadetkih kraljev.

Kopitar je v drugi tretjini zadel za vodstvo 2:1, s podajama pa je pomagal tudi Alexu Laferrieru v prvi tretjini za 1:0 in v tretji za 3:1.

Kralje pred začetkom sezone čakajo še tekme z Anaheimom, Bostonom in s Florido, sezono pa bodo odprli 11. oktobra v gosteh pri Buffalu.

Redna sezona se bo začela 4. oktobra, ko bosta zasedbi Buffalo Sabres in New Jersey Devils odigrali prvo od dveh tekem v Pragi na Češkem v sklopu tako imenovane svetovne serije.