Florida na pragu drugega zaporednega finala

Hokej 31. Maj 20249:42 0 komentarjev
Florida Panthers

Hokejisti Floride Panthers so le še zmago oddaljeni od finala končnice severnoameriške lige NHL. Na peti tekmi finala vzhodne konference so namreč s 3:2 premagali New York Rangers in povedli v seriji s 3:2. Naslednja tekma bo v noči s sobote na nedeljo.

Panterji s Floride so imeli sicer večji del dvoboja pobudo (37:27 v strelih na gol), a so se na začetku druge tretjine znašli v zaostanku po golu Chrisa Kreiderja. Ta je zadel s hokejistom manj na ledu v 23. minuti. To je bil že šesti gol Rangers z igralcem manj v letošnji končnici.

Gustav Forsling je dobrih šest minut kasneje izenačil po lepi podaji Sama Bennetta. Florida je nato povedla sredi zadnje tretjine, ko je bil natančen Anton Lundell mimo pokritega Igorja Šesterkina v newyorških vratih.

Dvoboj je odločil zadetek v prazno mrežo Sama Bennetta 112 sekund pred koncem rednega dela. Domači so nato prek Alexisa Lafreniera še znižali na 2:3, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa. Sergej Bobrovski je v vratih gostov ustavil 25 od 27 strelov, Šesterkin pa je obranil 34 od 36 strelov Floride.

Panterji so le še zmago oddaljeni od tretjega nastopa v velikem finalu lige NHL. Prvič so v njem igrali v sezoni 1995/96 in izgubili proti Colorado Avalanche, nazadnje pa jim je to uspelo v prejšnji sezoni, ko so v boju za Stanleyjev pokal izgubili proti Vegas Golden Knights.

Zlati vitezi so to sezono kot branilci naslova izpadli v prvem krogu končnice, ko so jih ustavili Dallas Stars. Ti se za finalno vstopnico na zahodu borijo z Edmonton Oilers. Izid v zmagah je pred peto tekmo, ki bo v noči na soboto, izenačen na 2:2.