Florida s sedmico na vrh vzhodne konference

Hokej 15. Jan 20227:54 0 komentarjev

Hokejisti Floride so s 7:1 ugnali Dallas Stars in se povzpeli na prvo mesto na vzhodni konferenci. Sedmico v svoji mreži so zabeležili tudi hokejisti Anaheima, ki so s 7:1 izgubili proti Minnesoti.

Florida je že v 9. minuti vodila z 2:0 in hitro postavila stvari na “svoje” mesto. Odlično so začeli tudi drugo tretjino, nato pa je zablestel še Sam Bennett, ki je dosegel hat-trick. Florida je sedaj prva na vzhodu, po točkah je izenačena z aktualnimi prvaki iz Tampe. Dallas na zahodu zaseda skromno 12. mesto.

Minnesota je v boju za peto mesto na zahodu razbila Anaheim s 7:3 in ga prehitela na lestvici. Težje od pričakovanega je do zmage prišla druga ekipa zahoda Colorado, ki je po kazenskih strelih ugnala najslabšo ekipo zahodne konference Arizono. Tekma med Edmontonom in Vegasom je bila prestavljena.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so na sedmem mestu zahoda, naslednja tekma pa jih čaka danes ponoči pri novincu v ligi Seattlu.

Liga NHL, rezultati:

Florida Panthers – Dallas Stars 7:1
Forsling 4., Duclair 9., Verhaeghe 26., Huberdeau 27., Bennett 33., 36., 56.; Hintz 42.

Minnesota Wild – Anaheim Ducks 7:3
Fiala 8., Hartman 9., Zuccarello 15., 41., Boldy 41., Rask 43., Dumba 52.; Comtois 12., Grant 45., Zegras 47.

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes 4:3 (po kazenskih strelih)
Rantanen 5., Jost 13., Burakovsky 42.; Keller 18., Larsson 27., Gostisbehere 41.