Hokejisti Vegasa ostajajo strelsko razpoloženi

Hokej 12. Okt 20248:17 0 komentarjev

Hokejisti Winnipeg Jets in Vegas Golden Knights so dobili tudi drugo tekmo rednega dela nove sezone lige NHL. Jets so na domačem ledu po podaljšku ugnali Chicago Blackhawks, Vegas pa je prav tako doma s 4:3 po rednem delu ugnal St. Louis in mu na tretji tekmi prizadejal prvi poraz v sezoni.

V meki igralništva domači še naprej zabijajo gole. Po osmih na prvi tekmi so bili tokrat dovolj za zmago štirje. St. Louis je povedel po golu Pavla Buhneviča v sedmi minuti, a je Jack Eichel 75 sekund kasneje najprej izenačil, nato pa ob koncu prve tretjine prispeval še podajo za gol Ivana Barbaševa.

V drugem delu igre je Shea Theodore povišal vodstvo domačih, Buhnevič pa je z drugim golom goste vrnil v igro. V zadnji tretjini je Nicolas Roy po podaji Theodora zadel za 4:2, note pa so do konca dvoboja le še omilile poraz po zadetku Roberta Thomasa.

Do druge zmage po dveh tekmah je prišel tudi Winnipeg. S Chicagom pa je imel precej dela po lovljenju zaostanka iz 37. minute, ko je zadel Ryan Donato. Domači so izenačili vsega 64 sekund pred koncem rednega dela, ko je po igri brez vratarja zadel Mark Scheifele. Isti hokejist je nato s svojim jubilejnim 300. golom v dresu Winnipega odločil tudi podaljšek po 38 sekundah.

Scheifele je tako postal šele drugi igralec v zgodovini kluba (nekoč tudi Atlanta Trashers) s 300 goli. Na večni lestvici zaostaja le za Rusom Iljo Kovaljčukom (328).

“To je precej divje. Hvaležen sem za vse soigralce, s katerimi sem igral. Lahko sem le srečen, da mi ob strani stojijo tako dobri hokejisti,” se je ob mejniku zdajšnjim in preteklim soigralcem zahvalil 31-letni Scheifele. V karieri je tik pred novim mejnikom, naslednja tekma bo namreč njegova 800., ob 300 golih ima še 421 podaj.

Vancouver Canucks tudi po drugi tekmi ostajajo brez zmage, še drugič pa so osvojili tolažilno točko. Tokrat je bila po kazenskih strelih boljša ekipa Philadelphia Flyers. Redni del se je končal z 2:2, potem ko sta za domače zadela Nils Hoglander in Teddy Blueger, za goste pa Tyson Foerster in Cam York. Odločilni kazenski strel je v peti seriji zadel Morgan Frost.

Svojo prvo tekmo v sezoni sta odigrala Tampa Bay in Carolina. S 4:1 so v gosteh slavili hokejisti s Floride, čeprav je Carolina povedla prek Jordana Staala v 15. minuti. Prvi mož preobrata je bil Nikita Kučerov, ki je najprej podal Braydenu Pointu za izenačenje na začetku druge tretjine, nato pa je med 12. in 20. minuto v zadnji dosegel hat-trick.

Slovenski as Anže Kopitar bo s kralji iz Los Angelesa drugič na delu danes ob 19. uri po srednjeevropskem času. V seriji kar sedmih gostovanj na začetku sezone bo naslednji tekmec Boston. Na prvi tekmi je Los Angeles po zaslugi hat-tricka 37-letnega Hrušičana premagal Buffalo s 3:1.

Izidi:

Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning 1:4
Winnipeg Jets – Chicago Blackhawks 2:1 (podaljšek)
Vancouver Canucks – Philadelphia Flyers 2:3 (kazenski streli)
Vegas Golden Knights – St. Louis Blues 4:3

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti