Kar štiri izmed prvih petih tekem končnice odločil podaljšek

Hokej 17. Maj 20219:14 > 9:18 0 komentarjev
Veselje hokejistov New Yorka. Foto: Cal Sport Media via AP Images

Nadaljuje se končnica hokejske lige NHL. Začetek pa je izjemno razburljiv. Kar štiri izmed prvih petih tekem letošnje končnice je namreč odločil podaljšek.

Že v soboto je Washington na prvi tekmi končnice po podaljšku premagal Boston, drama pa se je nadaljevala tudi naslednji dan. Včeraj zvečer oziroma danes ponoči so bile namreč odigrane štiri tekme končnice lige NHL. New York Islanders so na prvi s 4:3 po podaljšku premagali hokejiste Pittsburga. Odločilni zadetek je v 17. minuti podaljška dosegel Kyle Palmieri. New York si je tako priboril pomembno zmago na gostovanju.

Ni pa bil Pittsburg edina ekipa, ki je izgubila prvo domačo tekmo. Tudi Las Vegas Golden Knights so izgubili, tudi oni po podaljšku. Z 1:0 je bila boljša Minnesota. V četrti minuti podaljška je zabil Joel Erikkson Ek.

Podobna usoda je doletela tudi hokejiste Vancouvra. Na sicer veliko bolj atraktivni tekmi, padlo je kar 11 zadetkov, jih je po podaljšku premagal Calgary. Redni del se je končal z rezultatom 5:5, podaljšek pa je odločil Elias Lindholm.

Prvo tekmo med Florido in Tampo je dobila slednja. Tekma se je končala s  5:4, bila pa je edina, kjer hokejisti niso igrali podaljškov. Odločilni zadetek pa je padel v predzadnji minuti rednega dela tekme.