Kopitar eden ključnih mož za zmago Kraljev nad Torontom

Hokej 30. Okt 20224:20 0 komentarjev

Anže Kopitar je bil z novo izjemno predstavo v ligi NHL eden ključnih mož za zmago Los Angeles Kings nad Toronto Maple Leafs (4:2). Slovenski hokejski zvezdnik je vpisal dve točki, še posebej izjemna pa je bila podaja Kopitarja pri tretjem zadetku Kraljev.

Kevin Fiala je dosegel gol in podajo, Adrian Kempe in Viktor Arvidsson pa sta v drugi tretjini dosegla zadetka ob igri z igralcem več, kar je bilo dovolj, da so Los Angeles Kings s 4:2 premagali Toronto Maple Leafs.

Gabriel Vilardi je prav tako dosegel zadetek v drugi tretjini, v kateri so Kralji dosegli tri gole, kapetan Anže Kopitar pa je vpisal dve podaji. Cal Petersen je za spodbudno zmago Los Angelesa, ki je po dobrem začetku sezone izgubil tri od štirih tekem, zbral 26 obramb.

Kapetan John Tavares je dosegel gol ob igri z igralcem več, Pierre Engvall pa je prav tako dosegel gol za ekipo Torona, ki je na zahodni obali izgubilo trikrat zapored. Ilja Samsonov je zaustavil 25 strelov.

Fiala je v svoji prvi sezoni pri Kraljih odigral še eno odlično tekmo. Švicarski hokejist je na desetih tekmah za Los Angeles dosegel devet točk, od tega je  trikrat dosegel več kot eno točko na tekmi

Svojo najboljšo predstavo je imel tudi Petersen, ki je v prvih sedmih tretjinah v tej sezoni prejel 12 golov.

Toronto povedel, Kopitarjeva izjemna podaja pika na i preobratu

Čeprav je Toronto šele tretjič v devetih tekmah v tej sezoni dosegel uvodni gol na tekmi, so imeli Leafs v drugi tretjini, ki je povsem pripadla Kraljem, dolgo časa težave s tem, da bi spravili plošček iz svoje obrambne tretjine.

Los Angeles je prevzel vodstvo z dvema goloma, doseženima ob igri z igralcem več. Kempe, ki je odigral svojo 400. tekmo v karieri v ligi NHL, je po podaji Fiale dosegel prvi zadetek Los Angelesa, Arvidsson pa je šest minut pozneje izkoristil podajo Phillipa Danaulta.

Izjemna podaja Kopitarja:

Vilardi je nato izkoristil izjemno podajo Kopitarja za tretji zadetek Kraljev.Engvall je ob koncu druge tretjine s svojim prvim golom v sezoni znižal zaostanek na 3:2. Fiala je na začetku tretje tretjine ponovno povečal vodstvo Los Angelesa, ko je Rasmusu Sandinu odvzel plošček in dosegel gol v samostojnem prodoru, hkrati pa postavil tudi končni izid srečanja.