Kopitar Kralje spet popeljal na mesta za končnico

Hokej 14. Jan 20227:23 > 7:24 0 komentarjev

Z dvema goloma in podajo je bil slovenski zvezdnik Anže Kopitar prvi junak Los Angeles Kings ob visoki zmagi nad Pittsburghom (6:2). Kralji so po izvrstni zadnji tretjini tekme spet na mestih, ki vodijo v končnico, trenutno zasedajo 7. mesto Zahoda. Columbus je na gostovanju s kar 6:0 odpihnil Carolino.

34-letni Hrušičan je na ledu preživel 17 sekund manj kot 20 minut, v tem času pa trikrat sprožil na vrata Pittsburgha. Njegov učinek je bil tako kar dvotretjinski, saj je ob zmagi s 6:2 prispeval dva gola, dodal pa je še podajo.

Anže Kopitar se je med strelce vpisal kot drugi igralec na tekmi, ko je v 14. minuti izkoristil podajo Alexa Iafalla in izničil zadetek Krisa Letanga iz pete minute. 1:1 je bil tudi rezultat po prvi tretjini, v drugi pa so gledalci v Crypto.com Areni videli le en gol. Na srečo domačih navijačev so ga dosegli hokejisti Los Angelesa, prednost igralca več je kronal Dustin Brown.

Prvi gol Kopitarja:

Nizek izid po dveh tretjinah tekme ni napovedal visoke zmage Kraljev, a so ti po zaslugi izvrstnega zadnjega dela do nje vendarle prišli. Čeprav so Pingvini že po manj kot dveh minutah izenačili na 2:2, pa je zaključna beseda pripadla Kalifornijcem. Najprej je, tudi po podaji Kopitarja, v 44. minuti zadel Mikey Anderson. Hladen tuš za goste še ni minil, ko se je le 10 sekund kasneje med strelce vpisal še Viktor Andersson. Sanjskih 83 sekund je z drugim golom v 45. minuti na tekmi kronal Kopitar, piko na i pa je v 59. minuti postavil Sean Durzi.

Drugi gol Kopitarja:

Los Angeles je dosegel 19. zmago sezone, skupno je pri 43 točkah, kar zaenkrat zadošča za sedmo mesto zahodne konference. Kopitar je zdaj skupno pri 33 točkah, 11 golom je dodal še 22 asistenc. Naslednja tekma Kralje čaka v noči na nedeljo, ko gostujejo v Seattlu.

Columbus brez milosti

Boleč poraz je na domačem ledu doživela Carolina. Četrta ekipa Vzhoda je proti Columbusu klonila s kar 0:6, pri gostih se je v statistiko z golom ali podajo vpisalo kar 12 različnih hokejistov. Presenetljiv poraz pa je prav tako doma doživel Nashville. Predatorje, ki kljub neuspehu še naprej vztrajajo na vrhu Zahoda, je s 4:1 premagal skromni Buffalo.