Kopitarjevi kralji tokrat daleč od domačega uspeha

Hokej 29. Mar 20227:34 > 7:40 0 komentarjev

Hokejisti Los Angelesa so se še na drugi tekmi zapored pomerili s Seattlom, a tokrat za razliko od nedeljske tekme visoko izgubili (1:6). Edini gol za kalifornijsko moštvo je dosegel Arthur Kalijev, medtem ko so gostje napolnili mrežo vratarja Calvina Petersena.

Kralji tako nadaljujejo s toplo-hladnimi predstavami v zadnjem obdobju. Še na deveti tekmi zapored se jim je zgodilo, da je zmagi v prejšnjem krogu sledil poraz ali obratno. Kljub temu ostajajo v tesni borbi za končnico, trenutno z 81 točkami v zahodni konferenci zasedajo peto mesto (imajo toliko točk kot četrti St. Louis), do devetega, ki bi pomenil konec sezone pred končnico, pa imajo le šest točk prednosti.

Proti Seattlu, ki v ligi NHL tekmuje od letošnje sezone naprej, so se pomerili še drugič v treh dneh. Takrat so ga v domači dvorani zanesljivo premagali (tudi z golom Anžeta Kopitarja). Tokrat so začeli slabo, saj je Alexander Wennberg že po 14 sekundah poskrbel za minimalno prednost gostov. Odgovor Kings je bil hiter, v šesti minuti je ob igri z igralcem več na ledu izenačil Arthur Kalijev. A kot se je izkazalo kasneje, je bil to le častni gol za hokejisti iz Los Angelesa.

Kraken so prek Adam Larssona znova povedli že tri minute kasneje, nato pa svojo prednost le še povečevali. V drugi tretjini je zadel še Victor Rask, v zadnji pa so gostje Petersena ugnali še trikrat. Natančni so bili Jordan Eberle, Jared McCann in Daniel Sprong. Končalo se je z visokih 6:1 za gostje, slovenski zvezdnik in kapetan LA Anže Kopitar pa se v slabih 19 minutah ni vpisal v statistiko, enkrat je poskusil s strelom proti golu, a brez uspeha.

Kralji so na lestvici sicer zdrsnili mesto nižje, saj je St. Louis zmagal proti Vancouvru (4:1). A kljub temu imajo 14 tekem do konca rednega dela vse v svojih rokah, naslednja tekma pa jih čaka v noči na četrtek, ko bodo gostovali pri Edmontonu.

Ta je bil sinoči s 6:1 boljši od Arizone, enako visoko zmago pa je v gosteh pri Washingtonu dosegla vodilna ekipa vzhodne konference Carolina. Pravo poslastico so gledalci spremljali v Chicagu, kjer so domači Blackhawks že po 21 minutah tekme vodili s 4:0, nato pa je Buffalu uspel neverjeten preobrat. S šestimi goli v zadnjih 36 minutah so prišli do neverjetne zmage, zadnji in odločili gol je 11 sekund pred koncem ob powerplayu dosegel Tage Thompson.