Kralji s Kopitarjem nazaj na zmagovitih poteh

Hokej 17. Nov 20227:05 0 komentarjev

Po porazu tesnem porazu proti Calgaryju (5:6) so hokejisti Los Angeles Kings s 3:1 ugnali Edmonton in na zadnjih šestih tekmah lige NHL zabeležili še peto zmago.

Junak zmage hokejistov iz Los Angelesa v Kanadi je bil kdo drug 27-letni ameriški Trevor Moore, ki je dosegel hat-trick. V vsaki tretjini je dosegel po zadetek in Kraljem priboril novo zmago. Edini zadetek domačih je v drugi trejini prispeval Zach Hyman.

Slovenski as Anže Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 21 minut in kar štirikrat udaril proti vratom Edmontona, vseeno pa tokrat ni oplemenitil svoje osebne statistike. V tej sezoni ostaja pri treh zadetkih in 11 asistencah.

Ekipa iz mesta angelov je s 23 točkami druga na zahodni konferenci v pacifiški skupini, vodi Vegas s tremi točkami več. Omenjeni ekipi sta skupno v ligi na tretjem in četrtem mestu, pred njima sta vodilni moštvi vzhodnega dela, prva ekipa atlantske skupine Boston (28 točk), in New Jersey, ki ima na čelu metropolitanske skupine 26 točk.

Na preostalih dveh tekmah večera so Ottawa Senators v derbiju začelja vzhoda s 4:1 doma premagali Buffalo Sabres, v Chicagu pa so v partiji dveh slabših ekip zahodnega dela lige domače Blackhawks s 5:2 ugnali igralci St. Louis Blues. Za slednjima moštvoma je v centralni skupini le Arizona.