Florida kljub porazu ostaja prva, morski psi spet neuspešni

Hokej 23. Feb 20227:45 0 komentarjev

Za presenečenje večera je v ligi NHL poskrbela ekipa Nashvilla, ki je v gosteh ugnala vodilno ekipo vzhodne konference Floride (6:4). Boj med Anaheimom in San Josejem je bil odločen šele po kazenskih strelih.

Panthers so po treh zaporednih porazih znova začutili grenkobo poraza. Za to poskrbeli predatorji, ki so na jugovzhodu ZDA sredi tekme zaostajali že z 1:3, nato pa predvsem po zaslugi odličnih zadnjih 20 minut prišli do zmage proti še naprej vodilni ekipi vzhodne konference. Največ zaslug za zmago gostov ima Filip Forsberg, ki je golu dodal še dve asistenci.

Še tretjič zapored je izgubil Toronto, ki ga je za tretje slavje v nizu po podaljšku ugnal Columbus (4:3). Po 20 sekundah dodatnega časa je odločil Patrik Laine. Ottawa je bila boljša od Minnesote, St. Louis pa je prepričljivo ugnal Philadelphio in se znova povzpel na tretje mesto lestvice.

Že sedmič zapored pa so led sklonjenih glav zapuščali hokejisti San Joseja, tokrat je bil Anaheim boljši po kazenskih strelih. Odločilni gol je v tretji seriji dosegel Rickard Rakell, potem ko je bil pri domačih predtem uspešen že Trevor Zegras, pri gostih pa sta zgrešila oba igralca, ki sta poskusila.

Le nekoliko krajši pa je niz porazov pri Seattlu. Tokratni proti New York Islanders je bil še peti v nizu za novince v ligi.