Nepričakovan poraz kraljev po kazenskih strelih

Hokej 25. Mar 20226:35 > 6:43 0 komentarjev

Hokejisti Los Angelesa so ponoči gostili Chicago in presenetljivo izgubili. Gostje so bili boljši po kazenskih strelih s 4:3. Anže Kopitar je za domače prispeval eno asistenco.

Chicago zaseda 14. mesto na lestvici zahodne divizije, zato je 5. uvrščeni Los Angeles, ki se krčevito bori za končnico, veljal za favorita.

Prvi so na srečanju zadeli gostje iz Chicaga. V 17. minuti prve tretjine je bil natančen Patrick Kane. Hitro v drugem delu obračuna je Los Angeles izenačil. Natančen je bil Trevor Moore.

Chicago je znova odgovoril v 13. minuti druge tretjine, ko je bil natančen Alex DeBrincat. Kralji so odgovorili štiri minute kasneje, ko je asistenco Anžeta Kopitarja izkoristil Phillip Danault. A le dobro minuto za tem so gostje znova vodili, v prednost jih je popeljal Sam Lafferty. Podaljšek je Los Angelesu v 10. minuti zadnje tretjine z novim zadetkom priigral Danault.

V podaljških zadetka nismo videli, zato je tekma šla v kazenske strele. Pri Los Angelesu so jih zgrešili Kempe, VIlardi in Moore, odločilen zadetek za goste je v tretji seriji dosegel Alex DeBrincat.