Pittsburgh pokvaril slavje prvakov, Vegas pa debi Seattla

Hokej 13. Okt 20217:40 > 7:45 0 komentarjev

V noči na sredo sta bili odigrani prvi dve tekmi nove sezone lige NHL. Hokejisti Tampe Bay, ki so v domači dvorani še drugič zapored dvignili prapor za zmagoslavje v minuli sezoni, so na uverturi izgubili s Pittsburghom (2:6). Sploh prvo tekmo v tekmovanju pa so odigrali novinci iz Seattla, od katerih je bil boljši Vegas (4:3).

Za Strele iz Floride se sezona ni začela po željah. Končni izid tekme med lanskimi prvaki in Pingvini sicer ni realen pokazatelj dogajanja na tekmi, saj so hokejisti Pittsburgha kar tri gole dosegli v prazno mrežo. Gostje so namreč na jugovzhodu ZDA po 41 minutah povedli s 3:0, ko je zadel Dominik Simon. Domači so prek Anthonyja Cirelli hitro znižali na 3:1, nato pa se je Jon Cooper odločil za igro brez vratarja.

Slavnostni trenutek na Floridi. Foto: Guliverimage

Taktika se ni obrestovala, Tampa je sicer dosegla gol prek Alexandra Killorna, a v vmesnem času prejela tri. Penguins so z goli Teddyja Bluegerja, Evana Rodriguesa in Bryana Rusta napolnili mrežo prvakov in uspešno začeli sezono.

“To je velika zmaga za naše moštvo. Igrali smo proti zares dobremu moštvu, za katerim pa je zelo čustven večer. Tekma bi se lahko obrnila v katerokoli smer, na srečo se je v našo. Igrali smo z veliko energije in na način, kot smo želeli,” je bil zadovoljen strateg Pittsburgha Mike Sullivan.

“Gostje so prišli zmagati tekmo. Mi pa smo prišli gledat dvig zmagovalnega praporja in nato ekipo, ki si želi zmage. Nocoj smo veliko gledali, bili smo zgolj opazovalci,” pa je po tekmi dejal Cooper.

Na drugi tekmi prvega večera nove sezone so Zlati vitezi iz Las Vegasa premagali novince iz Seattla (4:3). Hokejisti iz igralniškega mesta so sredi druge tretjine povedli že s 3:0, a se je Seattle z goloma Ryana Donata in Jareda McCanna v 72 sekundah hitro vrnil v igro. Ko so igralci iz severozahoda ZDA v zadnjem delu izenačili, je zadišalo po zmagi novinca, a je že 35 sekund zatem zmagovalca odločil Chandler Stephenson.