Sanjski začetek finala za Panterje, blestela ruska hobotnica (VIDEO)

Hokej 9. Jun 20246:59 1 komentar

V najmočnejši hokejski ligi se je začel veliki finale. Prednost domačega terena so izkoristili floridski Panterji, ki so s 3:0 premagalo Edmonton Oilers. V vsaki tretjini so dosegli po en zadetek in povedli v finalni seriji. Igra se na štiri zmage.

Florido je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Carter Verhaeghe, drugi je prednost podvojil Evan Rodrigues, v tretji pa je piko na i zadetkom v prazno mrežo postavil Eetu Luostarinen.

Z dvema podajama se je izkazala tudi Aleksander Barkov, prvi mož srečanja pa je bil zagotovo vratar domačih Sergej Bobrovski, ki je zbral kar 32 obramb. na drugi strani je Stuart Skinner, ki je v bil v polfinalu junak Naftarjev, od 17 strelov prejel dva zadetka.

Bobrovski drugič v letošnji končnici na tekmi ni prejel zadetka, to je bil njegov tretji shutout v končnicah v 14-letni karieri v ligi NHL. Vsega skupaj je v karieri zabeležil 42 shutoutov. Po njegovi zaslugi Panthers prvič v zgodovini franšize vodijo v finalu in so zdaj tri zmage oddaljeni od tega, da bi prvič dvignili sveto hokejsko trofejo.

“To bo dolga serija,” je dejal Bobrovski. “Zdaj se moramo resetirati, znova zbrati in pripraviti na naslednji dvoboj.”

Pot ekip do finala

Kanadčani so v prvem krogu letošnje končnice s 4:1 v zmagah izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Nato pa so bili v končnici zahodne konference boljši od Vancouvra in Dallasa.

Panterji pa so v končnici vzhodne konference premagali ekipe Tampa Bay, Boston in New York Rangers.

Tudi druga tekma velikega finala bo na Floridi, nato pa se bo finalna serije preselila v Kanado, kjer bosta naslednji dve tekmi.