Slavje v Koloradu, Tampa predala žezlo

Hokej 27. Jun 20226:32 > 6:51 0 komentarjev

Hokejisti Colorada so novi prvaki lige NHL, potem ko so sinoči na šesti tekmi finalne serije z 2:1 v gosteh ugnali aktualne prvake, Tampa Bay Lightning.

Ekipa Colorado Avalanche je Stanleyjev pokal za zmago osvojila prvič po letu 2001 in tretjič skupno.

S tem so prekinili prevlado Tampe, ki se je naslova veselila v minulih dveh sezonah (2019-20 in 2020-21). Zanimivo, Avalanche so edina ekipa lige, ki v finalih še nima poraza, dobili so vse tri serije, ki so odločale o dobitniku ogromnega pokala za zmago.

V prepolni Amalie Areni, kjer se je zbralo 19.000 gledalcev so domači sicer dobro začeli, v četrti minuti povedli prek kapetana Stevea Stamkosa, druga tretjina je nato pripadla gostom. V polno sta merila Nathan MacKinnon (22. minuta) in Artturi Lehkonen (33. minuta).

V zadnjem delu srečanja so igralci Colorada popolnoma zadušili igro domačih, jim do prvega strela na vrata dovolili šele na polovici tretje tretjine in se zasluženo razveselili krone.

Colorado je pet let nazaj zaključil na dnu lige NHL, danes so prvaki.

Nagrada za najkoristnejšega igralca je šla tokrat v roke branilcu Avalanche, dobil jo je komaj 23-letni Kanadčan, Cale Makar.

“Kar ne morem verjeti, težko je opisati, a ko vidim te bojevnike, kako garajo … to je neverjetno,” je po srečanju dejal junak srečanja MacKinnon, ki je vpisal zadetek in podajo za gol Lehkonena.

Ko so kapetana Gabriela Landeskoga novinarji povprašali, kako bi lahko moštva posnemala letošnjo izjemno ekipo Colorada, jim je Šved odvrnil: “Najdite nekoga, ki je kot Cale Makar. Ne vem, res smo zahteven nasprotnik.”

Šampionska parada v Denverju bo potekala v četrtek (30. junij), na njej bo zagotovo moč slišati tudi pesem ameriške rock zasedbe Blink 182 (All the Small things), ki so jo igralci, predvsem pa navijači, Colorada v pravkar končani finalni seriji vzeli za svojo.