Thornton še 24. sezono v NHL

Drugi športi 14. Avg 202113:00 > 13:02 0 komentarjev

Kanadski hokejski zvezdnik Joe Thornton bo še 24. sezono v karieri odigral v severnoameriški ligi NHL. Dvainštiridesetletni napadalec je namreč podpisal enoletno pogodbo s Florida Panthers.

Thornton je bil leta 1997 kot prvi izbran na naboru lige NHL (Boston Bruins), do tega trenutka pa je odigral 1680 tekem v najmočnejšem hokejskem tekmovanju.

S tem je na drugem mestu med aktivnimi hokejisti po številu odigranih tekem ter šesti na večni lestvici. Na vrhu je s 1779 Kanadčan Patrick Marleau, ki trenutno nima kluba, a še upa na nadaljevanje kariere v ligi NHL. V minuli sezoni je prehitel legendarnega Gordieja Howa (1767).

Thornton je v dolgotrajni karieri zbral 1529 točk, od tega 1104 asistence pomenijo sedmo mesto na večni lestvici po podajah. Pred njim je Paul Coffey na šestem mestu s 1135.

V karieri priljubljeni 42-letnik nikoli ni osvojil Stanleyjevega pokala, zdaj pa bo skušal do naslova prvaka priti v dresu panterjev. Ti so v zadnji sezoni izgubili v prvem krogu končnice proti kasnejšim zmagovalcem Tampa Bay Lightning z 2:4.