Drugi športi 1. Maj 20217:21 > 9:13 0 komentarjev
Anže Kopitar
AP Photo/Mark J. Terrill

Los Angeles Kings so se v noči na soboto znova pomerili proti Anaheimu. V nasprotju s četrtkom, ko so se zmage veselili racmani, so imeli tokrat več razlogov za veselje kralji, ki so slavili z 2:1. Odločilni zadetek za zmago je prispeval najboljši slovenskih hokejist vseh časov Anže Kopitar.

Anže Kopitar je proti Anaheimu vpisal 997. točko v karieri in 57. odločil srečanje v Ligi NHL, a vse do 54. minute srečanja so se LA Kings spogledovali s četrtim porazom na zadnjih petih tekmah. Gostje so bili v minimalnem vodstvu vse od šeste minute tekme, ko je Jonathana Quicka (izkazal se je s 33 obrambami) premagal Haydn Fleury.

Kralji so preobrat začeli v 54. minuti. Po podaji Trevorja Moora in Gabriela Vilardija je v polno meril Lias Andersson. Ko se je že zdelo, da bo na vrsti podaljšek, je 56 sekund pred koncem na sceno stopil Kopitar, ki je v padcu mojstrsko preigral vratarja racmanov Johna Gibsona in plošček poslal v prazno mrežo.

Kralji in racmani se bodo še tretjič v nekaj dneh pomerili v noči na nedeljo. Ligo NHL spremljajte na programih Sportkluba.