Visok poraz Los Angelesa, Kopitar brez novih točk

Hokej 17. Okt 20246:59 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so izgubili še tretjič zapored. Pred tem so dvakrat klonili po podaljšku, v Torontu pa so dobili pravo lekcijo (6:2). Kapetan Kraljev Anže Kopitar na osebni račun ni vpisal novih točk.

Javorjevi listi iz Toronta so že v prvi tretjini vodili s 3:0, po dveh 5:0, ko so Kralji v zadnji zadeli dvakrat zapored in znižali na 2:5, a od preobrata so bili oddaljeni svetovna leta. Piko na i za visoko zmago s 6:2 je v 58. minuti postavil John Tavares.

Pri domači zasedbi se je s tremi podajami izkazal Mitchell Marner, tri točke, in sicer zadetek in podaji, je vpisal tudi Auston Matthews, Bobby McMann pa je vratarja Kraljev Davida Ritticha premahal dvakrat.

Anže Kopitar na svoj račun ni vpisal novih točk. Trikrat je sprožil proti vratom Toronta, a je bil vratar Toronta Anthony Stolarz pri strelih slovenskega veterana vselej na mestu.

Serijo gostovanj nadaljujejo v Montrealu

Kalifornijska ekipa je na uvodu nanizala eno zmago in tri poraze (enega po podaljšku) in bo zdaj zaradi prenove domače dvorane nadaljevala niz gostovanj. Kralje zdaj čakajo še gostovanja pri Montrealu, Anaheimu in Vegasu, prva domača tekma v Los Angelesu pa bo na vrsti šele 25. oktobra, ko bodo v goste prišli hokejisti San Joseja.