Colorado piše zgodovino, rdeča krila ugnala Carolino

Hokej 2. Mar 20227:52 0 komentarjev

Hokejisti Colorada so bili ob koncu novembra pri le 11 zmagah, nato pa so ujeli šampionski ritem in postali prva ekipa v letošnji sezoni, ki je pri številu slavij letvico postavila na 40. Tokrat so ugnali New York Islanders (5:3). Vodilna ekipa vzhodne konference Carolina je bila po podaljšku poražena v Detroitu (4:3).

Le Washington Capitals so v sezoni 2015/16 prišli do 40 zmag v sezoni hitreje kot Colorado letos. Hokejisti iz glavnega mesta ZDA so pred šestimi leti za ta podvig potrebovali 53 tekem, Avalanche tekmo več. Enak dosežek je še dvakrat (2007/08, 1995/96) uspel Detroitu.

Vodilno moštvo zahoda je ta mejnik doseglo z domačo zmago nad New York Islanders. Gostje so po zaostanku z 1:0 in 2:1 po dveh tretjinah celo vodili (2:3), a so nato domači v zadnji tretjini pokazali premoč (3:0) in se veselili končne zmage s 5:3. Z golom in dvema podajama je bil junak Devon Toews.

Niz petih zaporednih zmag je v Detroitu prekinila Carolina, rdeča krila so bila boljša po podaljšku. Z igralcem več je le osem sekund pred koncem dodatnega časa odločil Lucas Raynold (4:3). Visoke zmage se je v Minnesoti (5:1) veselil Calgary, pri katerem je kar šest igralcev doseglo po dve točki.

Velika vrnitev in hat-trick nista bila dovolj

Pravo goliado pa so gledali spremljali v Winnipegu. Kanadski obračun proti Montrealu je prepričljivo pripadel domačim, kar sedem golov pa je padlo že v prvi tretjini. Po njej so Jets vodili s 4:3, čeprav je bilo na semaforju že po 10 minutah 4:0. Po zaslugi hat-tricka Josha Andersona (njegovega prvega v ligi NHL) so Canadiens prišli do izenačenja, a je Winnipeg v nadaljevanju tekme zadel še štirikrat in prišel do visoke zmage (8:4).