Risi na generalki pred Latvijo bridko zamijavkali

Hokej 24. Avg 202418:30 0 komentarjev
friendly ice-hockey match between Slovenia and Austria in Bled

Slovenska hokejska reprezentanca je na prijateljski tekmi v pripravah na olimpijske kvalifikacije 2026 danes še drugič igrala z Avstrijo. Tudi drugo tekmo je izgubila, v Gradcu je bil izid 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) za gostitelje.

Slovenija je z istim tekmecem igrala že v četrtek na Bledu, tudi takrat je bil izid 1:2 za severne sosede, le da po podaljšku, po rednem delu je bilo 1:1.

Danes je priložnost med vratnicama selektor Edo Terglav ponudil Matiji Pintariču, na prvi tekmi je branil Gašper Krošelj.

Slovenci so povedli z zadetkom Žana Jezovška v sedmi minuti, a sta potem David Reinbacher (26.) in Vinzenz Rohrer (34.) poskrbela za preobrat in v drugi tretjini že postavila končni izid. Eden od junakov v slovenski vrsti je bil prav Pintarič, ki je zbral 39 obramb.

Slovenija sicer še ni igrala v najmočnejši postavi za kvalifikacije, saj se bodo nekateri izkušeni člani reprezentance ekipi pridružili šele v Latviji.

Slovenijo v Rigi čakajo kvalifikacije za OI 2026, lovila bo tretji nastop na največjem tekmovanju po letih 2014 in 2018. Tekmeci Slovenije v latvijski prestolnici bodo 29. avgusta najprej gostiteljica turnirja, dan pozneje Francija, 1. septembra pa še Ukrajina. Le prvo mesto pa vodi na OI v Milanu in Cortini 2026.