Ross Colton prehitel uro, Panterji v težavah

Hokej 20. Maj 20226:57 > 7:01 0 komentarjev

Dvakratni branilci naslova lige NHL Tampa Bay Lightning v 2. krogu končnice proti Florida Panthers, ki so bili najboljša ekipa rednega dela, vodijo že z 2:0. St. Louis je v Coloradu prišel do "breaka" in ujel Plazove.

Vroč drugi dvoboj med Florido in Tampo Bay so odločilne zadnje sekunde srečanja. Po prvi tretjini so po zadetku Coreyja Perryja vodili gostje, v drugi je izenačil Eetu Luostarinen, v tretji pa se je obračun že bližal h koncu, vse je kazalo na podaljšek, a so gostje prehiteli uro in povedli z 2:0 v zmagah. Štiri sekunde pred koncem je prve do zmage popeljal Ross Colton.

Vrhunci s tekme na Floridi:

St. Louis v odličnem položaju

Manj drame je bilo na drugi tekmi večera. St. Louis Blues je lovil izenačenje na 1:1 in svojo misijo tudi uspešno opravil. Po drugi tretjini je vodil z 2:0, nekaj upanja je Coloradu prispkrbel Gabriel Landeskog, a je vse dvome o zmagovalcu s svojim drugim zadetkom na tekmi razblinil David Perron. Na končnih 4:1 je z zadetkom v prazno mrežo postavil Brandon Saad.