Maratonska tekma v ligi NHL trajala skoraj šest ur (VIDEO)

Hokej 19. Maj 20237:43 0 komentarjev

V PNC areni v Raleighu sta se na prvi tekmi konferenčnega finala vzhoda lige NHL pomerila Carolina Hurricanes in Florida Panthers. Obračun se je začel ob dveh zjutraj po slovenskem času, konec jo je bilo šele takrat, ko je tudi na vzhodni obali ZDA ura odbila 2 zjutraj! Zmage s 3:2 so se po skoraj 140 odigranih minutah veselili floridski panterji, za katere je to že peta zmaga po podaljšku v tej končnici.

Gre za šesto najdaljšo tekmo v zgodovini lige!

V prvi tretjini je domače hokejiste, katere je v PNC podpiralo skoraj 19 tisoč navijačev, v vodstvo popeljal Seth Jarvis.

V drugi tretjini je bilo vse v znamenju Panterjev, ki so v razmaku dveh minut zadeli dvakrat. Najprej je vratarja Caroline Frederika Andersena premagal Aleksander Barkov, nato pa za vodstvo še Carter Verhaeghe.

Carolina se ni dala in v tretji tretjini izenačila na 2:2. V igri z igralcem več je po lepo izpeljani akciji treh hokejistov v polno meril Stefan Noesen.

Zadetki v rednem delu:

Po rednem delu nismo videli zmagovalca, zato so bili na sporedu podaljški. Ob koncu četrtega je vse skupaj muk odrešil član Floride Matthew Tkachuk, ki je zadel po izgubljenem ploščku v tretjini domačih. Florida torej vodi z 1-0 v seriji.

Za obe franšizi je bila to rekordno dolga tekma, navijačev v PNC areni pa je bilo iz minute v minuto manj. Drugo srečanje serije, prav tako v Raleighu, se bo odvilo v noči na nedeljo ob 2. uri zjutraj. Finale zahodne konference tvorita Dallas in Vegas.

Najdaljše tekme v zgodovini lige NHL:

1. Detroit Red Wings – Montreal Maroons (1:0), 176 minut, 6 podaljškov / marec 1936
2. Toronto Maple Leafs – Boston Bruins (1:0), 164 minut, 6 podaljškov / april 1933
3. Philadelphia Flers – Pittsburgh Penguins (2:1), 152 minut, 5 podaljškov / maj 2000
4. Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning (2:3), 150 minut, 5 podaljškov / avgust 2020
5. Dallas Stars – Anaheim Mighty Ducks (3:4), 140 minut, 5 podaljškov / april 2003
6. Carolina Hurricanes – Florida Panthers (2:3), 140 minut, 4 podaljški / maj 2023