Messi in Martineza za argentinski zmenek s Hrvati

Katar 2022 9. Dec 202222:57 0 komentarjev

Nova četrtfinalna tekma, nova drama. Čeprav je v 85. minuti Argentina vodila z 2:0, je za napredovanje proti Nizozemski potrebovala kazenske strele. Poleg Lionela Messija je bil velik junak gavčev vratar Emiliano Martinez, ki je ustavil dva strela tulipanov. Odločilno enajstmetrovko je zatresel Lautaro Martinez.

Nizozemska – Argentina 2:3 (0:1) * – po enajstmetrovkah

Weghorst 83., 90+11.; Molina 35., Messi 73./11-m

V prve pol ure nismo spremljali izredno zanimivega srečanja. Toda v 35. minuti srečanja sledila hitra akcija in vodstvo Argentincev. To je bil prvi zadetek Nahuela Moline za Argentino. Toda ne smemo spregledati izjemno podajo Lionela Messija, ki je mojstrsko našel Molino, ta pa je žogo potisnil mimo vratarja Nopperta.

Acuña je bil na levi strani igrišča ves čas zelo nevaren, nespameten prekršek pa je v 71. minuti storil Dumfries, sodnik Mateu Lahoz pa ni imel izbire in je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Messi, ki je tokrat mirno izvedel najstrožjo kazen in povišal prednost Argentine.

Gavči že razmišljali o Hrvatih, nato pa je na sceno stopil orjak

Ko se je že zdelo, da bodo Južnoameričani tekmi mirno pripeljali do konca, pa je sledil zadetek Nizozemske. V 83. minuti je v polno meril Wout Weghorst, tulipani pa so našli zagon za izenačenje.

Obetala se je drama v zaključku rednega dela in dramo smo tudi dobili. V dolgem sodniškem dodatku si Nizozemci niso pripravili resnejše priložnosti, vse pa se je spremenilo v 100. minuti rednega dela, ko so tulipani prišlo do izenačenja. Koopmeiners je izvedel prosti strel, vendar je namesto strela odlično podal Weghorstu. Ta je sprejel žogo, zadržal branilca in z natančnim strelom premagal Emija Martineza. Orjak v oranžnem dresu je postal prvi rezervist Nizozemske, ki je po vstopu v igro dosegel dva zadetka na svetovnih prvenstvih.

Junaka Lautaro in Emiliano Martinez

Tudi podaljški so ponudili svojevrstno dramo. Argentinci so bili v tem obdobju bistveno boljši nasprotnik in nenehno ogrožali vrata Andriesa Nopperta. A Nizozemci so se ubranili, v 120. minuti tudi s pomočjo vratnice, ki jo je stresel Enzo Fernandez.

Potnika v polfinale so tako izločile enajstmetrovke, junak gavčev pa je bil Emiliano Martinez. Vratar Aston Ville je zaustavil kazenska strela Virgila van Dijka in Stevna Berguisa, Argentinci pa so zgrešili le enkrat. Odločilno enajstmetrovko je v gol spremenil Lautaro Martinez in Messi ter druščina so med štirimi najboljšimi reprezentancami sveta!