Ganna dobil uvod v Giro

Kolesarstvo 3. Okt 202016:37 > 16:48
Twitter

Italijanski kolesar Filippo Ganna je dobil uvodni kronometer na Dirki po Italiji. 24-letnik, ki je prejšnji teden osvojil naslov svetovnega prvaka, bo tako prvi nosilec rožnate majice.

Filippo Ganna je 15-kilometerski kronometer v Perugii prekolesaril v času 15 minut in 24 sekund, kar je bilo kar 22 sekund hitreje od Joaa Almeide in Mikkela Bjerga.

Italijan je imel povprečno hitrost kar 58,8 km/h, največja hitrost na spustu pa je bila kar 106 km/h!

Twitter

Izmed favoritov za končno zmago se je najbolj izkazal Geraint Thomas, ki je s 23 sekundami zaostanka zasedel 4. mesto. Jan Tratnik je prav tako kolesaril zelo dobro, z zaostankom 42 sekund je zasedel visoko 11. mesto. Domen Novak je na 142. mestu zaostal 2’14”.