Nibaliju zadnja večja preizkušnja v letu 2017

Kolesarstvo 7. Okt 201718:39 > 18:47
Chris Graythen/Getty Images

Italijanski kolesar Vincenzo Nibali je še drugič v zadnjih treh letih postal zmagovalec dirke po Lombardiji, ki se je začela v Bergamu in po 247 kilometih končala v Comu.

32-letni Nibali, znan tudi po vzdevku “Morski pes“, je na zahtevni progi s številnimi vzponi drugouvrščenega Francoza Juliana Alaphilippa premagal za 31, tretjeuvrščenega rojaka Giannija Moscona pa za 41 sekund.

Slednji je v boju za tretje mesto dobil sprint skupine, v kateri so bili še nekateri favoriti. Tako je Francoz Thibaut Pinot zasedel četrto, Italijana Fabio Aru in Domenico Pozzovivo peto in šesto mesto, sedmi je bil Španec Mikel Nieve, osmi Kolumbijec Nairo Quintana.

Najboljši Slovenec je bil na 39. mestu Jan Polanc (UAE Emirates), ki je zaostal osem minut in osem sekund. Isti zaostanek je imel mesto za njim Primož Roglič (LottoNL-Jumbo). Luka Pibernik je bil z zaostankom 11 minut in petih sekund 63., medtem ko sta Jani Brajkovič in Domen Novak odstopila.