Giro: Dennis dobil kronometer, Yates ostaja v vodstvu

Kolesarstvo 22. Maj 201817:19 > 17:46
Rohan Denis. Foto: Ezra Shaw/Getty Images

Avstralec Rohan Dennis je zmagovalec 34,2 km dolgega kronometra, ki je štel za 16. etapo letošnje Dirke po Italiji. Simon Yates je zadržal rožnato majico vodilnega.

Najboljši kolesarji so se po dnevu premora znova podali v akcijo. Kronometer je potekal od Trenta do Rovereta, najhitreje pa ga je prevozil Rohan Dennis (40:00).

Drugo mesto je osvojil Nemec Tony Martin, ki je zaostal za 14 sekund, tretji pa je bil lanskoletni zmagovalec Dirke po Italiji Tom Dumoulin. Nizozemec je za Dennisom zaostal za 22 sekund.

Britanec Simon Yates, vodilni v skupni razvrstitvi, je dosegel 22. čas in z zaostankom 37 sekund zadržal rožnato majico in napravil pomemben korak h končnemu uspehu. Pred Dumoulinom, ki je danes močno napadel, ima še vedno 56 sekund prednosti.

Od slovenskih predstavnikov je v cilj prvi prišel Jan Polanc, ki je zasedel 39. mesto.